Ви претставуваме неколку модни парчиња, кои никогаш не го изгубија својот стил и елеганција.

Објавил: Сара Фемина | 25 ноември, 2018 19:00

Облека која никогаш не излегува од мода

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Класични шик парчиња на облека,се исплатлива инвестиција и сите години ќе имате загарантирана трендовска облека,која ќе ја спасат секоја ваша комбинација и ќе и дадат права доза на елеганција и женственост.

Ако во скоро време планирате шопинг нема да се пожалите воопшто, ако се одлучите за некои од овие елегантни парчиња кои никогаш не го губат својот тренд.

1. Бел џемпер

Идеален е за оваа сезона, бел танок џемпер кој прекрасно ќе се искомбинира во секој аутфит, а поради својот суптилен изглед секогаш во фокус ќе ги стави другите комбинации кои ги носите, и така никој нема да ви замери баш што сте се одлучиле да го носите овој џемпер.

 

 

 

2. Сако

Ако не сте големи љубители на долги црни сако, нема да погрешите ако се одлучите ѕа некој што има неутрална боја,како на пример,црвена,крем боја. Сако на вашата комбинација дава доза на елеганција па можете и да облечете и обична маица и фармерки,и после тоа веќе имате спремен изглед за работен состанок.

 

 

 

 

3.Класичен капут

Било да се работи за обичен или волнен капут, ова е прекасно парче кое можете да го носите многу години и при тоа нема да го одвоите и дури тогаш кога се работи за некои свечености. Има голема привлечност и елеганција и неговата мода никогаш нема да биде изгубена.

 

 

 

 

4. Елегантни црни пантолони.

Кога ќе ги пронајдете вашите наомилени пантолони,ни во ниеден момент нема да размислувате што да облечете во некоја изненадена свечена прилика. Но, освен на свечени значајности овие пантолони се комбинираат и уз дневните комбинации. секогаш ќе имате спремен изглед и атракција.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Женска

Станува збор за модел потпишан од познатиот британски дизајнер Стела Мекартни, а Кејт прв пат се виде во него во 2011 година, потоа три години подоцна, а потоа и во 2016 година.

МОДЕН ТРЕНД: Синиот „обичен“ фустан на Кејт Миделтон што не престанува да го носи (ФОТО)

Кралската сина боја и прилега совршено и таа тоа го покажа неколку пати досега. Она...

Првата дама на Америка имаше посебен стајлинг за овој посебен повод. Со црно елегантно сако на Долче и Габана, го коминираше здолништето со црна боја од истиот познат бренд.

ТАА ЕДНОСТАВНО НИКОГАШ НЕ ГРЕШИ: Моќно издание на Меланија Трамп од кој ќе ви застане здивот(ФОТО)

Првата дама на Америка веќе некое време ја има титулата кралица на елеганцијата. Меланија...

Првата дама на САД, ги засени присутните со елегантен црн фустан кој ги означи и истакна нејзините совршени облини.

Ова е 74 годишната мајка на Меланија Трамп: Од елеганциите на двете дами ќе ви застане здивот(фото)

Сопругата на актуелниот американски претседател, Меланија Трамп блескаше на божиќната...

Меган Маркл е единствената претставничка на кралското семејство која годинава е во Топ 10 највлијателни стилски икони, додека Кејт Мидлтон е рангирана на 11. позиција.

МОЌНА ЖЕНА: Меган Маркл е прогласена за највлијателна модна личност за 2019-та

Што и да облече војвотката од Сасекс, Меган Маркл, инстантно се распродава! Ова е еден...