Маја го известила порталот инфомакс дека полицијата ја нocи во полициcкaта станица БЕКО.

Објавил: Катерина Крстиќ | 5 јули, 2019 18:32

ОБНОВЕНО: Мајката на Пино била уапсена бидејќи викала „Македонија, Македонија“

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Откако претходно порталот Инфомакс објави дека Маја Трпковска , мајката на убиеното момче Пинета Секондо, е уапсена денеска на плоштадот Македонија, сега е објавена и видео снимка на која Маја ја открива причината за нејзиното апсење.

Мајката на Пино неколку пати организираше и протести пред Собранието, а Пино го бараше и Интерпол.

Маја го известила порталот инфомакс дека полицијата ја нocи во полициcкaта станица БЕКО.

Според извори на порталот, најверојатно Маја Трпковска протecтирала на плоштадот Македонија, каде го извикувала името на државата ,,Македонија”, по што таа и нејзините пријатели биле пpивeдени, поради досега непознати причини.

На видеото Маја видно револтирана, ја открива причината за нејзиното апсење.

Како што вели таа на плоштадот извикувала Македонија.

Јас само реков Македонија, значи не сме веќе Македонци, ние сме Германци, Швајцарци, се сме само Македонија не сме. Значи на јавен плоштад, во сред Скопје, не смее човек да рече Македонија. Ова е диктатура, изјави мајката на Пино пред камерите на Инфомакс.

Според неофицијални информации на порталот со неа се наоѓале и странски државјани кои исто така се пpивeдени.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Според верувањата и обичаите, сите немажени девојки на големиот празник треба да стават огледалце под перницата, и ќе го сонуваат мажот со кој ќе се омажат.

Утре е Богојавление- сите немажени девојки треба да замесат тесто

Богојавление Водици е еден од најголемите и најтешки христијански празници. Според...

Исто така, за време на грабежот на 10 април 2009 година повредени беа и неколку граѓани кои во моментите додека ограбувачите ја вршеле вооружената кражба, биле во просториите на ескпозитурата на банката во центарот на Скопје.

Уапсениот “Пинк пантер“ во Тетово – ГО ИЗВРШИЛ ГОЛЕМИОТ ГРАБЕЖ ВО ПРО-КРЕДИТ БАНКА ПРЕД 10 ГОДИНИ

По 10 години бегство, лицето Р.И. (34) едно од осомничените за грабежот на “Прокредит банка“...

Претседателот Пендаровски очекува ваква поддршка од сите членки на Унијата, но и и конкретна временска рамка за старт на преговрите.

Меркел: Старт на преговорите за Македонија и за Албанија, а потоа секој по својот пат

Македонија и Албанија заедно да ги започнат преговорите со Унијата, а потоа да продолжат...

Оттаму потврдуваат дека клиентите и вработените на Банката се безбедни и се во добра здравствена состојба.

Утринава во вооружениот грабеж во Тутунска банка одземени 8.700 евра – зошто ова банка е мета на крадците?

Уште еднаш НЛБ банка беше мета на крадците, нов вооружен грабеж се случи во Скопје. Во...