Имено, станува збор за песната „Зора је“, изведена од Неда Украден, а за која Марина напиша само еден стих - „suza je iz oka kanula “.

Објавил: Катерина Крстиќ | 27 мај, 2020 22:32

ОВАА ПЕСНА ЈА ПЕЕШЕ ЦЕЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Марина Туцаковиќ напиша еден стих а заработи 100.000 евра!

Фото/Текст извор: ©Kurir.rs/Tanjug

Марина Туцаковиќ е автор на бројни хитови од српската поп сцена. Напиша само еден стих за позната песна, а малкумина знаат дека за тоа заработи многу пари.

Милош пред 11 години легнал да спие, но веќе никогаш не се разбудил. Кога Марина го пронашла неговото тело, тој бил модар, а Брзата помош констатирала смрт.

Имено, станува збор за песната „Зора је“, изведена од Неда Украден, а за која Марина напиша само еден стих – „suza je iz oka kanula “.

Како што еднаш рече Неда, за споменатиот стих Марина Туцаковиќ заработила повеќе од 100.000 евра.

“Песната беше напишана за починатиот Ѓорѓе Новковиќ, а двајцата неколку пати се расправавме околу насловот на песната. Прво ја нарековме” Јоване, зора е “, потоа” Милане, зора е “. Последната и последна верзија е” Зора је”. На крајот, ја повикав Марина Туцаковиќ, која напиша само еден стих.  Тој стих и донесе повеќе од 100 илјади евра “, рече еднаш Неда на шоуто„ Гламур “.

Инкау пред две години познатиот текстописец Марина Туцаковиќ за прв пат проговори з анејзината најголема болка, смртта на нејзиниот син Милош Радуловиќ кој имал само 24 години. 

Минатата година навршија 11 години од неговата смрт, кога тој беше пронајден мртов во семејната куќа во Белград, чие безживотно тело го пронашла токму таа.

„Влегов во неговата соба и го затекнав тоа што го затекнав. Тогаш Милош имаше 24 години. Тоа се случи на први декември. Секогаш сум имала став дека нешто ќе му се случи. Кога ви оди детето на екскурзија па се плашите дали безбедно ќе пристигне. Секогаш имате страв за луѓето кои ги сакате“, рекла Марина во едно интервју.

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Живеалиштето претставува мала лагуна со многу зеленило, езерце за фламингата, како и посебен дел за хранење на птиците.

ОТВОРЕНО НОВОТО ЖИВЕАЛИШТЕ ЗА ЕГЗОТИЧНИ ФЛАМИНГА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Зоолошката градина во Скопје за првпат е збогатена со егзотични птици од видот фламинго,...

Се верува дека историскиот, социјалниот и политичкиот подем на Русија на светската сцена дојде со нејзиното  пристигнување во Русија и затоа оваа држава има водечка улога во православниот свет.

ОВАА ИКОНА НА МАЈКА БОГОРОДИЦА ТРИ ПАТИ ЈА СПАСИЛА РУСИЈА: Таа е заштитник на Русите!!

Иконата на Богородица Владимирска е една од најпочитуваните и светите икони на Православната...

Имено старлетата беше на тапет и во српските медиуми, поради непочитувањето на мерката за домашно лекување и самоизолација, а наместо тоа таа се шетала во ноќните клубови и при тоа позирајќи за време на нејзината прва посета на Белград по пандемијата.

Уапсена старлетата Александра Накова- не го дочекала вториот негативен тест на Ковид-19 и се шетала

Македонската старлета, Александра Накова била уапсена вчера во Гевгелија.Триесет...