Сите ме убедуваа дека не треба да се откажам од себе. Животот оди понатака, изјавуваше Будимир.

Објавил: Сара Фемина | 15 април, 2019 15:47

Ова беше ГОЛЕМАТА ЉУБОВТА ОД ТОШЕ- пред 12 години остана без него, а сега има среќен брак со овој човек!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Адријана Будимир беше девојка од Тоше Проески, најпознатиот пејач на Балканот кој загина во тешка сообраќајна несреќа 16 октомври 2007 година.

Прославената ракометарка Адријана Будимир долги години беше девојка на македонскиот ангелски глас Тоше Проески, тој трагично настрада во сообраќајна несреќа на 16 октомври 2007 кај местото Нова Градишка кај Хрватска.

Тогаш нејзиниот живот се промени од корен, плачеше со месеци после автомобилската несреќа од Тоше. Во потполност се повлече од јавниот живот, престана да се шминка и да излегува.

Сите ме убедуваа дека не треба да се откажам од себе. Животот оди понатака, изјавуваше Будимир. 

Адријана Будимир се откажа од ракометот и отвори салон за убавина. И кога повторно се појавуваше во јавноста и се отвараа стари рани.

Прославената ракометарка Адријана Будимир долги години беше девојка на македонскиот ангелски глас Тоше Проески, тој трагично настрада во сообраќајна несреќа на 16 октомври 2007 кај местото Нова Градишка кај Хрватска.

Сите гледаат во мене и тоа воопшто не ми беше пријатно. Не се средувам, не се шминкам, никаде не можам да излезам. Бев на една промоција и добро беше кога не ослепев од блицевите на телефоните колку многу ме фотографираа. Постанав нервозна и само малку луѓе сакав во мојата близина.

Адријана во 2013 година стапи во брак со Јохан, угостител од Скопје. А парот после неколку години го доби синот Максим.

Во 2013 година во летниот клуб Колосеум се одржа свадбената веселба на Андријана Будимир и скопскиот угостител Јохан. Кум на свадбата е познатиот македонски ракометар Наумче Мојсоски, а за старосватица, Будимир ја избрала поранешната ракометарка Мими Чупиќ.

Меѓу гостите на големата свадба во Колосеум биле и македонските ракометари Филип Миркуловски, Ванчо Димовски и Стевче Алушевски, заедно со своите сопруги, како и Дејан Манасков, Ацо Јоновски, Наталија Малахова, Валентина Радуловиќ и Милена Велкова.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија...

Како што откриваат од „НАСА“, постои снимка од бурното слетување кое Армстронг и екипата го имале на Месечината, направена од камерата прикачена на прозорецот на Олдрин, но таа не прикажува што точно видел Армстронг од неговото пилотско седиште.

НАСА ОТКРИВА: Еве како изгледало слетувањето на Месечината

Направена е одлична симулација по повод 50-годишнината од историското слетување на...

Заедно со договор со нејзините деца, таа одлучи да ја изнајми вилата по цена од 8.000 илјади евра месечно.

ЕКСКЛУЗИВНО: Гордана Шаулиќ се сели од вилата на Дедиње, ја издава на АМБАСАДА ЗА 8 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО!

Вдовицата на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ вилата...

Дијана Ѓоковиќ, во интервјуто раскажува за тешкиот пат кој го поминале за Ѓоковиќ да биде ова што е денес. Како мајка, секогаш била посветена на семејството, па во интервјуто потенцираше дека целиот живот буквално го посветила на децата.

Искрена исповед на мајката на Ѓоковиќ: Работев по 16 часа, правев палачинки и работев на шанк за тој да успее во кариерата

Мајката на светскиот шампион во тенис Новак Ѓоковиќ, во интервју за хрватскиот весник...