Две непознати лица пукаа од автоматска пушка„ калашњиков„ од автомобилот „ауди„ без регистарски таблици, кои паралелно се возеле со нивниот автомобил.

Објавил: Сара Фемина | 21 мај, 2022 11:58

Ова беше најголемата љубов на Јелена Карлеуша – беше убиен 2000 година во својот автомобил АУДИ А-8

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Зоран Давидовиќ, кој беше познат како Чанда, беше изрешетан 2000 година во својот автомобил „Ауди А8„ на вклучувањето на автопатот Загреб-Белград. Со него во колата беше и Иван Стојановиќ, кој исто така настрада.

Зоран Давидовиќ Чанда беше убиен 2000 година, кога две непознати лица пукаа кон нив од автоматска пушка„ калашњиков„ од автомобилот „ауди„ без регистарски таблици, кои се возел паралелно со нивниот автомобил.

После злочинот убијците побегнале во центарот на Белград и се исклучиле од автопатот кон Бежаниска коса, а нивната кола ауди беше пронајдена и запалена во Херцеговачката улица во Земун.

Зоран Давидовиќ беше многу добро познат во круговите на Белградскиот криминал, иако никогаш немаше проблем со законот.

Јелена Карлеуша заедно со бившиот вереник Зоран Давидовиќ Чанда, кој беше убиен 2000 година.

Роден е во Милјаковец каде што и живееше, а во таа населба изгради голема  луксузна вила. Еден период од својот живот беше голем пријател со Жељко Ражнатовиќ Аркан.
За неговите приватни бизниси се знаеше многу малку, му се товареа тешки кражби и криминал, но полицијата никогаш не го уапси.

Планираше да се пресели во Земун во луксузната вила и да живее заедно со пејачката Јелена Карлеуша. Нивната романса почна за време на НАТО бомбардирањето 1999 година. Се пишуваше дека имаа многу заеднички работи еден со друг.

Тој изјавуваше дека Карлеуша го забавувала на многу начини и дека со неа луѓето го гледале на друг начин.

Кога ќе се погледнам во огледало и кажам каков „шмекер„ Јелена има, ова е големо бинго за неа, зборуваше Давидовиќ.

Набрзо после нивната веридба тој беше убиен, а Јелена никогаш не се осуди јавно да зборува за нивната љубов.

Јелена Карлеуша во 2008 година се омажи за српскиот фудбалски ас Душко Тошиќ, со која има две ќерки, Атина и Ника. Пред неколку недели почина нејзината мајка Дивн,а а таа се уште потиштена поради загубата на својата мајка. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Огромна река народ од десетици илјади ги преплавуваат улиците во протестот против бугаризација на Македонија со предлогот на Европската Унија.

ПРОТЕСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ – ВЛАДАТА УТРЕ ЌЕ ГО УСВОЈУВА ПОНИЖУВАЧКИОТ ПРЕДЛОГ!

ПРОТЕСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ – ВЛАДАТА УТРЕ ЌЕ ГО УСВОЈУВА ПОНИЖУВАЧКИОТ ПРЕДЛОГ! Огромна...

Средбата е дел од низата планирани консултативни средби на Ковачевски со лидерите на опозицијата, како дел од широката консултација за предлогот на француското претседателство.

Почна средбата Ковачевски – Мицкоски во Клубот на пратениците

Почна средбата Ковачевски – Мицкоски во Клубот на пратениците! Во Клубот на пратениците...

„Ако Европа не е подготвена да не прими нас, цивилизираните Македонци на цивилизиран и достоинствен начин таму каде што ни е местото, а тоа е во Европа, ќе почекаме за кога ќе дојдат

Мицкоски пред почетокот на собирот пред Владата: Македонскиот идентитет пред и над сѐ

Лидерот на опозицијата ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред почетокот на сенародниот...

Модератори на Отвореното студио се: Марија Митева портпарол и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски портпарол и Наум Стоилковски портпарол.

ВМРО-ДПМНЕ го почна протестот со отворено студио од пред владата

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, попладнево го почна протестот под мотото „Премногу...