Ние што го познаваме Андреј сме со него и гордо ќе се бориме со него за нови победи на СНС и неговиот брат. 

Објавил: Перо Милчин | 9 октомври, 2020 16:48

Ова е братот на српскиот претседател АНДРЕЈ ВУЧИЌ: Обвинет за трговија со дрога и сопственик на многу фирми во Србија!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Пратеникот на СНС, Владимир Ѓукановиќ оцени дека Андреј Вучиќ стана легитимна мета на бројни насилници од партиите во Србија. Ѓукановиќ, кој е и адвокат на Вучиќ, на својата страница на Фејсбук објави текст, кој го пренесуваме во целост.

Со Андреј Вучиќ се познавам долго, долго. Горд сум на тоа запознавање кое одамна прерасна во пријателство. Андреј е искрен човек кој се придржува до принципите и секој што го познава знае дека не толерира неподготвеност и нечесни луѓе.

Како и да е, како брат на претседателот на државата, и секако некој кој од се срце го даде својот неверојатно голем придонес во победите на СНС на изборите, особено со изборни статистики, на највисоко ниво, тој е мета на противниците.

Андреј е мета и не може да се брани, а преку него клучна цел е неговиот брат.

Јавноста дозна за Андреј Вучиќ дека тој имал значајна кошаркарска кариера – како претседател на Црвена звезда.

Така, за Андреј може да се прочита дека тој е сопственик на „Франча“, најдобрата земја во Срем и Бачка, дека е фалсификатор на пасош за терористите на Ал Каеда, дека од Колумбија превезувал цистерна со кокаин, дека држи нарко-картели, дека е сопственик на „Штала и мафини“. 

Андреј е всушност сè, сопственик на нашите животи, вели неговиот адвокат.

Ние што го познаваме Андреј сме со него и гордо ќе се бориме со него за нови победи на СНС и неговиот брат. 

Јавноста дозна за Андреј Вучиќ дека тој имал значајна кошаркарска кариера – како претседател на Црвена звезда.

Oткако прогресивците дојдоа на власт во 2012 година, Андреј Вучиќ формално ја имаше само таа „јавна функција“, односно во управата на клубот кој некогаш беше наречен ФМП.

Во управата го донесе и Предраг Мали, а легендата вели дека и Синиша Мали станал министер благодарение на Андреј Вучиќ.

Во тој контекст, се верува дека Андреј бил еден вид личен и најблизок советник на Александар Вучиќ.

Во текстот на оставката, поранешниот министер Саша Радуловиќ го споменува како човек кој работел на нелегална приватизација на лозовите насади Вршац.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Како што наведе во продолжение, негативен ПЦР тест за влез во Србија не им е потребен на државјани на Мини Шенген – Северна Македонија, Албанија, плус Унгарија и Бугарија!

Македонските државјани можат да патуваат во Србија без ПЦР тест

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, денес изјави дека не е точна информацијата дека...

Според него, 200 реакции се однесувале на вакцината „Фајзер“, 224 на „Синофарм“, 118 на руската, а во два случаи не било дефинирано која вакцина била аплицирана.

ВО СРБИЈА 626 СЛУЧАИ НА НЕСАКАНИ РЕАКЦИИ ПО ВАКЦИНАЦИЈАТА

Во Србија пријавени се вкупно 626 случаи на несакани реакции по вакцинацијата против...

Според српските медиуми деталите од убиствата се толку монструозни, како да ги извршувале по примерот на касапите од Исламската држава.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Прикажани обезглавени тела со траги на тортура и малтретирање, дело на групата на Беливук

По седницата на Советот за национална безбедност, претседателот на Србија, Александар...

Крајниот рок за доставување понуди за испорака на вакви возови е 15 март.

ЧУДО ТЕХНИКА СТИГНУВА НА СРПСКИТЕ ЖЕЛЕЗНИЦИ: Новите возови ќе имаат минимум 300 места, подно греење и ќе возат до 200 км на час

Министерството за транспорт и инфраструктура објави јавна набавка на електричен воз. Тоа...