Пријавила и депозити и кредитни картички на свое име и на децата, исто така и кредити.

Објавил: Перо Милчин | 21 август, 2019 22:23

ОВА Е ВОЗНИОТ ПАРК НА КАТИЦА ЈАНЕВА- Ровер 45, Ауди А4 и многу друго!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Вечерва притвор од 30 дена вечерва и е одреден на специјалната обвинителка Катица Јанева, како третоосомничена во случајот „Рекет“.

Притворот за Јанева го побара обвинителството за организиран криминал. Судија на претходна постапка и ја изрече оваа мерка по речиси три часовен распит.

„Во овој момент сметавме заедно со јавниот обвинител на Република Македонија дека е неопходна оваа мерка. Истрагата може да трае максимално шест месеци и во тој рок треба да се подигне обвинение“, рече обвинителката за организиран криминал Вилма Русковска непосредно по изрекувањето на мерката за Јанева.

Јанева во Државната комисија за спречување корупција пријавила два стана во Скопје едниот од 68 метри квадратни, а другиот од 72 метри квадратни на име на нејзините деца, куќа во Гевгелија на свое име, земјоделско земјиште во Мрзенци и плац во Коњско, а и три возила, Ровер 45, Ауди А4 и Голф 4.

Пријавила и депозити и кредитни картички на свое име и на децата, исто така и кредити.

Ова е имотниот лист на Катица Јанева : http://www.dksk.org.mk/imoti_2/detail.php?detail=10239&search=&ime=%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B0&prezime=&funkcija=&institucija=

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Со многу емоција, заедно со народот подготвена сум да ја понесам тежината на борбата.

Моќна порака на Мизрахи: Должни сме да си ја одбраниме нашата мајка, Македонија- НИЕ СМЕ МАКЕДОНСКИ НАРОД

Како што мечката си го брани своето мече, должни сме да си ја одбраниме нашата мајка,...

-Ја информирам јавноста дека Министерството за внатрешни работи во овој момент презема широк спектар на оперативни мерки и активности.

Кокаинот во Крушопек стигнал во пратка со банани (фото)

Полициска акција се спроведуваше во селото Крушопек, Сарај, каде е запленета голема...

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека бил принуден да се обрати на јавноста по, како што наведува, многубројните лажни вести за него и неговото семејство

Вицето: смешно е мене да ме поврзувате со рекет, јас сум честит човек!

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека...

Тој во допис за медиумите вели дека бил принуден да се обрати до јавноста по лажните вести кои акко што вели доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ а се контролирани од Никола Груевски. 

Сакаат да ни наштетат, ниту јас, ниту брат ми не сме вмешани во “Рекет”- по два дена молчење се огласи Вице Заев

Откако во медиумите пред два дена одекна веста дека Вице Заев и поранешниот премиер...