Таа поседува градежно земјиште во Скопје од 480 метри квадратни кое исто така го стекнала со договор за купопродожба.

Објавил: Перо Милчин | 17 август, 2019 12:55

Ова е имотот кој го пријавила Ленче Ристоска во Антикорупциска!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Пред околу еден месец обвинителката Ленче Ристоска пријавила банкарски депозит со кој се стекнала на друг начин во вредност од 1.700.000 денари.

Обвинителката Ленче Ристоска на нејзино име поседува градежно земјиште во Скопје од 480 метри квадратни, кое исто така го стекнала со договор за купопродажба. Од подвижен имот таа има „Рено Каптур“ вредно 973.400 денари купено во 2015 година.

Според анкетниот лист кој обвинителката Ленче Ристоска го доставила до Државната комисија за спречување корупција, од целото земјиште, таа поседува само 1/4.

Таа пред скоро еден месец пријавила и банкарски депозит со кој се стекнала на друг начин во вредност од 1.700.000 денари.

Целиот анкетен лист погледнете го ОВДЕ: http://www.dksk.org.mk/imoti_2/detail.php?detail=10323&search=&ime=%D0%9B%D0%B5%D0%BD%D1%87%D0%B5&prezime=%D0%A0%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B0&funkcija=&institucija=

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во „Рекет“, како што вели ситуацијата е јасна како ден, и се знае кој е октоподот и кој е организатор на целиот случај.

Мицкоски со став за „Рекет“: Јасна е таму ситуацијата, се знае кој е главата на случајот!

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со случајот „Рекет“...

Милошоски напиша дека во прилог на овој материјал ќе го достави и транскриптот од чија содржина,  „произлегува сомнеж за тоа дека Заев бил во тек со нелегалното финансирање на “Меѓународниот сојуз” на Бојан Јовановски.

Милошоски со нова “бомба”: Ќе доставам до Русковска досега не видени аудио материјали за „Рекет“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски најави нова бомба која утре како што објави...

На судиите, обвинителите и на поротниците им рече да се ослободат и дека ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту Мицкоски не им можат ништо.

“МАРШОТ ЗА ПРАВДА” ГО ПРЕДВОДЕШЕ ЗАЕВ: Ние го ослободивме судството, ама бурно го следиме

Под мотото „Чекориме за правда за сите“ СДСМ вчера маршираше од Собранието кон Кривичниот...