Тие таму престојувале неколку дена, а судејќи по киднаперот малата Моника ја изнесувал ретко на „сонце“ за да не види девојчето каде се наоѓа.

Објавил: Весна Петровска | 30 декември, 2019 13:24

ОВА Е КУЌАТА НА СТРАВОТ И УЖАСОТ КАДЕ БИЛА ЗАРОБЕНА МОНИКА: Насекаде расфрлани работи, жилети и остатоци од храна!

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Шерпа каде Моника уринирала, жилети, превртени јоргани, отпадоци од храна, се тоа може да се види во куќата на стравот и ужасот каде Нинослав Јовановиќ ја држел затворена 12-годишната Моника Каримановиќ.

Тие таму престојувале неколку дена, а судејќи по киднаперот малата Моника ја изнесувал ретко на „сонце“ за да не види девојчето каде се наоѓа.

Киднаперот 10 дена ја држел малата Моника, преживеала големи трауми.

– Ние тука доаѓаме во лето, а сега случајно сме дошле да завршиме некоја работа. Кога го здогледавме детето и киднаперот, се заледивме, вели Емили Живиќ која е сопственичка на таа куќа.

Девојчето се опоравува до траумите кои ги добила од киднаперот, а злосторникот и понатаму е во бегство.

Моника Кармановиќ е сослушана во текот на ноќта во Клиничкиот центар во Ниш, а според пријавеното таа открила што се случило.

Рекла дека Нинослав лажно и се претставил и ја прелаќал да појде со него, па раскажала и низ што поминала изминативе неколку денови.

Ова е куќата на стравот, Моника се опоравува, а монструмот и понатаму е во бегство

Таа била мачена и злоставувана, но сега е психички стабилна.

Информацијата дека девојчето дало исказ, ја потврдила и полицијата.

– Таа беше свесна и комуникативна, но видно исплашена. Монструмот веројатно побегнал кога слушнал дека доаѓа полицијата.Кога полицијата пристигнала во куќата Ммоника викала „ве молам немојте да ме тепате“,што џзначи дека детето е малтретирано.

Доброволно се согласи да даде изјава пред обвинител и претставник на социјалната служба. Не можам да соопштувам детали, но едно е сигурно дека детето е малтретирано- рекла државната сескретарка.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Генерал Хоџс, поранешен генерален командант на копнените сили на САД во Европа, рече дека државите имаат право да изберат снабдувачи на воена опрема и оружје.

Американскиот генерал за српскиот ПАНЦИР: Се прашувам од кого Србија треба да се брани?

ВАШИНГТОН, Наместо да купува скапи системи за оружје против непостоечки закани во...

Имено таа ја изведе химната на Хрватска на инаугурацијата на новоизбраниот хрватски претседател Зоран Милановиќ.

Јосипа Лисац заработи кривична поради несоодветно изведување на химната (ВИДЕО)

Пoзнатата хрватската пејачка Јосипа Лисац заработи кривична пријава за изведување...

Со тоа заврши церемонијата на инаугурацијата на Милановиќ како петти хрватски претседател.

Со цвеќе и бакнеж Милановиќ ја испрати Колинда: Хрватска сега официјално има нов претседател!

Зоран Милановиќ, новоизбраниот претседател на Хрватска, чиј мандат започнува на полноќ,...

Весникот пишува дека сосема би било логично, Макрон но и Германија да дадат зелено светло за почеток на преговори со Албанија и Македонија.

„Катимерини“: Иако Заев го стави знамето на НАТО пред Собрание, тоа нема да му донесе победа

Грчкиот весник „Катимерини“, денеска објави дека тоа што поранешниот премиер на државата...