Нови, порамни фарови, стандарден пакет M Sport и поголема моќност: Сето ова и повеќе е ново со X6.

Објавил: admin@magazin | 30 јули, 2023 8:52

Ова е новиот BMW X6 многу моќен

Фото/Текст извор: ©Ауто Спорт

Нови, порамни фарови, стандарден пакет M Sport и поголема моќност: Сето ова и повеќе е ново кај новиот  X6.

За разлика од X5, X6 стандардно доаѓа со приспособлива М суспензија. ( адаптација) Приспособливото воздушно потпирање со две оски, пакетот xOffroad и адаптивната M суспензија Professional, вклучувајќи М спортски диференцијал, интегрално активно управување и активна стабилизација на тркалата, чинат дополнително.

Со нови дизајнерски акценти на предниот, задниот дел како на   ентериерот, BMW X6  Facelift е веќе   достапен од април 2023 година. 

Перформансите на SUV купето се зголемени: шестцилиндричниот BMW X6  сега има 380 КС (280 kW). 

Цената на оваа машина почнува од 100.000 па нагоре.Ако сакате со панорама, добри седишта и добар саунд како и автопилот цената достига и до 140.000 евра. 

Спортските седишта се електрично прилагодливи и покриени со Sensafin налик на кожа. Комфорни седишта, активна вентилација на седиштата, функција за масажа или кожен тапацир се достапни со дополнителни трошоци.

Багажникот собира од 580 до 1530 литри, максималната оптовареност на приколката е 3,5 тони.

Багажникот собира од 580 до 1530 литри, максималната оптовареност на приколката е 3,5 тони.

Големиот избор на системи за помош обезбедува безбедност и удобност.

Големиот  избор на системи за помош обезбедува безбедност и удобност. Тие вклучуваат автоматско возење и паркирање, автоматска помош за ограничување на брзината, контрола на маршрутата, активно водење на навигација, препознавање на семафорите и итно запирање, промена на лента и помошник за спојување.

Нови, порамни фарови, стандарден пакет M Sport и поголема моќност: Сето ова и повеќе е ново со X6.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.