Поранешниот офицер на КГБ ја покажа својата хумористична страна на јавниот настап, а во неговите шеги се појавија и оние на кого му смета неговиот хумор. Нормално, претседателот на Русија, често знае да се нашали и на сопствена сметка.

Објавил: Весна Петровска | 9 декември, 2019 12:20

ОВА Е ОМИЛЕНИОТ ВИЦ НА ПУТИН: Вака рускиот претседател ги засмејува соговорниците

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Ведрата страна на Путин, од време на време излегува на виделина.

Поранешниот офицер на КГБ ја покажа својата хумористична страна на јавниот настап, а во неговите шеги се појавија и оние на кого му смета неговиот хумор. Нормално, претседателот на Русија, често знае да се нашали и на сопствена сметка.

Ова е една од неговите најпозитнивни шеги.

-Доаѓа шпион во КГБ и вели:
– Јас сум шпион, сакам да се предадам.

-Чиј си шпион?
-Американски.
-Тогаш иди во соба број 5.

– Кога стигнал во таа соба решил да се обиде повторно.

– Јас сум американски шпион и сакам да се предадам.

-Дали имате оружје?

– Имама.

– Тогаш во соба број 7.

КОга стигнал во соба си број 7 и се им раскажал и го пуштиле во 10. соба.

Потоа дожа и тука.

– Јас сум Американски шпион, имама оружје, сакам да се преедадам.

– Дали имате некој комуникациски уред.
– Имам.

– Тогаш право во соба 20.

Конечно стиган и во таа просторија.

– Јас сум шпион, имам оружје, имам комуникациски уред и сакам да се предадам.

– Дали имате некоја мисија или задача?

– Да, имама.

– Па тогаш продолжете со таа. Немојте да фи прекинувате луѓето во рабоата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Роден е во Сплит, а по потекло е од Вела Лука на островот Корчула. Во Сплит посетува музичко училиште. Најпрво учи клавир, а потоа кларинет и гитара. Прва средба со музиката му била на петгодишна возраст кога од татко му Марко добива поклон усна хармоника со која ги забавувал децата од неговата улица и патниците од бродовите на линијата Сплит - Вела Лука.

ДВЕ ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ОЛИВЕР ДРАГОЈЕВИЌ: Златниот глас на Балканот, вљубеникот во морето и музиката!

Денеска навршуваат две години од смртта на Оливер Драгојевиќ (Сплит, 7 декември 1947 – Сплит, 29...