Поранешниот офицер на КГБ ја покажа својата хумористична страна на јавниот настап, а во неговите шеги се појавија и оние на кого му смета неговиот хумор. Нормално, претседателот на Русија, често знае да се нашали и на сопствена сметка.

Објавил: Валерија Петрова | 9 декември, 2019 12:20

ОВА Е ОМИЛЕНИОТ ВИЦ НА ПУТИН: Вака рускиот претседател ги засмејува соговорниците

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Ведрата страна на Путин, од време на време излегува на виделина.

Поранешниот офицер на КГБ ја покажа својата хумористична страна на јавниот настап, а во неговите шеги се појавија и оние на кого му смета неговиот хумор. Нормално, претседателот на Русија, често знае да се нашали и на сопствена сметка.

Ова е една од неговите најпозитнивни шеги.

-Доаѓа шпион во КГБ и вели:
– Јас сум шпион, сакам да се предадам.

-Чиј си шпион?
-Американски.
-Тогаш иди во соба број 5.

– Кога стигнал во таа соба решил да се обиде повторно.

– Јас сум американски шпион и сакам да се предадам.

-Дали имате оружје?

– Имама.

– Тогаш во соба број 7.

КОга стигнал во соба си број 7 и се им раскажал и го пуштиле во 10. соба.

Потоа дожа и тука.

– Јас сум Американски шпион, имама оружје, сакам да се преедадам.

– Дали имате некој комуникациски уред.
– Имам.

– Тогаш право во соба 20.

Конечно стиган и во таа просторија.

– Јас сум шпион, имам оружје, имам комуникациски уред и сакам да се предадам.

– Дали имате некоја мисија или задача?

– Да, имама.

– Па тогаш продолжете со таа. Немојте да фи прекинувате луѓето во рабоата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

-Да имавме некои одредени проблеми и затоа сметавме дека најдобро решение е разделбата. Немам друго момче, вели таа.

И годи на Ирена Спасовска разделбата со Орце – таа објави ЖЕШКА фотка

Фолк пејачката Ирена Спасовска и нејзиниот долгогодишен партнер, новинарот Орце Гелевски...

Во остриот вовед на „Globe and Mail“ велат дека планот на кралскиот пар да се пресели во земјата на јаворскиот сируп и хокејот можат да кршат закони кои си ги почитува некогашната држава, со кои Британците управуваат, подалеку од монархијата.

КАКОВ ШАМАР ЗА ХАРИ И МЕГАН! Угледниот канадски весник остро напиша: НЕ СТЕ ДОБРЕДОЈДЕНИ ВО НАШАТА ЗЕМЈА!

Најголемите канадски весници велат дека прицот Хари и Меган Меркл не се добредојдени...

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов исто како и премиерот Оливер Спасовски, Мила Царовска и Радмила Шекеринска, одговори на 30 секојдневни прашања.

КОСТАДИНОВ: Да не бев политичар ќе бев пилот

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов одговори на 30 секојдневни прашања. Портпаролот...

Доколку сакате да го видите Мицкоски во едно поинакво светло, следете го Еден на Еден, во недела, на 19-ти јануари во 18:30 на ТВ „Канал 5“ со Жаре Димитровски.

Мицкоски во поинакво светло: Видно расположен игра фудбалче, погодува песни и вели„We will rock You“!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе биде гостин во едно од најгледаните македонси...