Според мајката на Пино, девојката е Ангела Ѓорѓиевска од Ѓорче Петров. Нејзиниот профил на Фејсбук од ова утро е исклучен.

Објавил: Перо Милчин | 1 јуни, 2019 18:41

ОВА Е ФЕЈСБУК ПРОФИЛОТ НА АНГЕЛА ЃОРЃИЕВСКА ДЕВОЈКАТА ШТО ГО НАМАМИ ПИНО!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Мајката на убиениот Маја Трпковска, на својот фејсбук профил го откри идентитетот на девојката која го намамила Пино да отиде во скопската населба Ѓорче Петров и побара правда за нејзиниот син, а убијците да добијат максимална затворска казна.

Ангела Ѓорѓиевска според првичните информации од обвинителството е замешана во мамката во која влегол Пино.

Ангела е ќерка на возач, дете на разделени родители и проблематична девојка заглавена во многу незгодни друштва и пороци. На нејзиниот профил до скоро имаше поставено и главна слика на која има девојка и момче со пиштол и крв. Девојката била на полиграф но го поминала.

„Пино тргнува од дома вози 35-40 минути, на одење накај Ѓорче го фаќа антената на ВИП што е кај Волково. Иде кај девојката после 35-40 минути возење, останува само 10 минути пред зграда 15, и рекол дека е уморен и ќе си оди дома. Во 22.45 минути го снима камерата што е на излез кај Ѓорче.“ – изјави уште во март за „Инфомакс“ мајката на Пино Секондо, Маја Трпковска.

Од тргнувањето до првото лоцирање на телефоните кај Арачиново поминале 7-8 часа, бидејќи за прв пат во 7 часот утрината биле забележани на антената кај Стајковци.

„Девојката дента пред тоа почнала да инсистира ‘дојди, дојди, дојди’“ – објасни Трпковска во март.
Според мајката на Пино, девојката е Ангела Ѓорѓиевска од Ѓорче Петров. Нејзиниот профил на Фејсбук од ова утро е исклучен.

„Мене самите полицајци ми кажа дека Ангела веќе имала криминално дocиe во пoлициja. А единствени од сите другари што ја познаваа е братучетка му на Пино и еден од тие двајцата што му се правеа другари“ – рече Трпковска.

Од Основното јавно обвинителство вчера информираа дека и девојката Ангела Ѓ. е една од двајцата уапсени, осомничени за убиството на Пино чие тело беше пронајдено во атарот на селото Љуботен.

Според мајката на Пино, девојката е Ангела Ѓорѓиевска од Ѓорче Петров. Нејзиниот профил на Фејсбук од ова утро е исклучен.

Мајката од Пино на социјалните мрежи напиша дека бара највисока казна за убијците  на нејзиниот син.

„Благодариме на сите за поддршката. Тешко е верувајте ми, многу тешко. Мојата битка продолжува, сега БАРАМ ПРАВДА ЗА МОЕТО ДЕТЕ!!! ОРОСПИАТА АНГЕЛА ЃЕОРГИЕВСКА СО НЕЈЗИНИОТ ПОМОШНИК ШТО ГО ИМААТ УБИЕНО МОЕТО ДЕТЕ ДА ДОБИАТ НАЈ ГОЛЕМА КАЗНА! ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР!!! Да скапат во затвор! Детето ми го убиле и го сокриле за животни да ми го распарчат! Курво една, бел ден да не видиш ни ти ни твојот помошник ни твојата фамилија!!! Ороспиа! Ѓавол!!! Проклета да бидеш додека ќе имаш душа во тебе!!!“, напиша мајката на Пино.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Од МВР и официјално ја потврдија информацијата. Оттаму велат дека денеска околу 14 часот во водите на Преспанското Езеро нуркачкиот тим од Единицата за специјални задачи при Бирото за јавна безбедност на МВР го пронајдоа безживотното тело на шеснаесет годишното момче од Ресен. По насоки на Јавен обвинител телото ќе биде дадено на обдукција.

Пронајдено телото на удавеното 16 годишно момче во Претор

По два дена трагање по телото на момчето кое трагично загина на 2-ри август во Претор,...

Станува збор за 23-годишната студентка Артина Ќазими од гостиварски Добри Дол кандидатка на Алијанса за Албанците и Алтернатива на листа во изборна единица 6.

Студентката Артина Ќазими е најмладата пратеничка во македонското собрание!

На денешната конститутивна седница, со 116 гласа „за“, без ниту еден воздржан, ниту...

За претседател на Комисијата на предлог на Џафери беше избрана пратеничката Јагода Шахпаска, а за членови пратениците Изет Меџити, Благица Ласоска, Соња Мираковска и Сафие Садики Шакини.

Верифицирани мандатите на новите пратеници- Јагода Шахпаска избрана за претседател на Верификациската комисија на Собранието

На денешната конститутивна седница во Собранието, присуствуваа 117 од вкупно 120пратеници,...

Како последица на тоа, тој предупреди дека светот се соочува со „генерациска катастрофа што може да доведе до губење на незамислив човечки потенцијал, да поткопа децениски напредок и да ги влоши вкоренетите нееднаквости”.

Гутереш: Пандемијата доведе до најголемо нарушување на образованието во историјата

Денеска Антонио Гутереш, генералниот секретар на Обединетите нации рече дека оваа...