Првата дама на САД, ги засени присутните со елегантен црн фустан кој ги означи и истакна нејзините совршени облини.

Објавил: admin@magazin | 29 декември, 2019 14:22

Ова е 74 годишната мајка на Меланија Трамп: Од елеганциите на двете дами ќе ви застане здивот(фото)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Сопругата на актуелниот американски претседател, Меланија Трамп блескаше на божиќната вечера во Флорида.

Првата дама на САД, ги засени присутните со елегантен црн фустан кој ги означи и истакна нејзините совршени облини.

Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка Амалија и нејзиниот татко Виктор Кнавс.

Носеше високи црни салонки и сребрен скапоцен ѓердан. Познатиот пар угости пријатели и роднини во приватниот ресорт Мар-а-лаго во Палм Бич, Флорида.

Меланија Трамп е првата дама на САД. Пред да се омажи за претседателот Доналд Трамп во 2005 година, таа работела како модел.

Родена е во градот Ново Место во Словенија, тогаш позната како Социјалистичка Република Словенија во рамките на Југославија.

Таа станала постојан жител на САД во 2001 година, а добила државјанство во 2006 година.

Трамп е првата натурализирана американска граѓанка која станала прва дама, а втора прва дама која е родена во странство, првата е Луиза Адамс која е родена во Лондон.

Првата дама на САД, Меланија Трамп неодамна на социјалните мрежи обелодени како е украсена Белата куќа.

 

Оваа година пораката е „Биди најдобар“, а во декорацијата доминираат светилки и украси во бела боја. Секако, не се исклучени и црвената и сината.

Меланија се облече во комплетно бел стајлинг, кој подразбираше бел плетен фустан што ја следеше витката линијата на телото и бела наметка.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Најчитани вести

[jetpack_top_posts_widget title="" count="5" types="post" display="list"]

Останати вести од Женска

Станува збор за модел потпишан од познатиот британски дизајнер Стела Мекартни, а Кејт прв пат се виде во него во 2011 година, потоа три години подоцна, а потоа и во 2016 година.

МОДЕН ТРЕНД: Синиот „обичен“ фустан на Кејт Миделтон што не престанува да го носи (ФОТО)

Кралската сина боја и прилега совршено и таа тоа го покажа неколку пати досега. Она...

Првата дама на Америка имаше посебен стајлинг за овој посебен повод. Со црно елегантно сако на Долче и Габана, го коминираше здолништето со црна боја од истиот познат бренд.

ТАА ЕДНОСТАВНО НИКОГАШ НЕ ГРЕШИ: Моќно издание на Меланија Трамп од кој ќе ви застане здивот(ФОТО)

Првата дама на Америка веќе некое време ја има титулата кралица на елеганцијата. Меланија...

Меган Маркл е единствената претставничка на кралското семејство која годинава е во Топ 10 највлијателни стилски икони, додека Кејт Мидлтон е рангирана на 11. позиција.

МОЌНА ЖЕНА: Меган Маркл е прогласена за највлијателна модна личност за 2019-та

Што и да облече војвотката од Сасекс, Меган Маркл, инстантно се распродава! Ова е еден...

Црната ташничка има подеднакво висок статус на моден класик, како и малиот црн фустан, а може да се носи секогаш, без оглед на моменталните трендови.

Класик кој го носиме со години – ЦРНА ТАШНИЧКА!

Дури и наједноставниот outfit може да се подигне на level up со добри аксесоари, од кои ташните...