Србинот е осомничен дека избодел 58-годишниот Македонец, кој е во критична состојба.

Објавил: Перо Милчин | 26 јуни, 2019 20:43

ОВЕ Е МОНСТРУМОТ- УБИЕЦ ШТО СЕ ОБИДЕ ДА ГО УБИЕ МАКЕДОНЕЦОТ ВО МАЛТА!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Полицијата во Малта трага по српски државјанин осомничен за обид за убиство во градот Бугиба, на северот на Малта, пишува досие.мк.

Полицијата во Малта е во потрага по Србин кој е осомничен за обидот за убиство во Бугиба на северот од Островот.

Жртвата е 58-годишен Македонец кој и натаму се наоѓа во тешка здравствена состојба по нанесените повреди.

Како што наведува „TVM“, полицијата добила повик во понеделникот дека дошло до крвава пресметка, при што едно лице било избодено со нож.
Повредениот со тешки повреди влегол во болницата „Матер деи“, каде му била пружена лекарска помош, а потоа дошла и полицијата за да обезбеди повеќе информации.

Полицијата во Малта трага по Милош Видаковиќ, осомничен за обид за убиство во градот Бугиба, на северот на Малта.

Србинот е осомничен дека избодел 58-годишниот Македонец, кој е во критична состојба.

Се работи за лицето Милош Видаковиќ, од кого објавуваме фотографи.

Полицијата трага по сторителот кој досега не е пронајден, а полицијата бара сите кои имаат некакви информации да пријават, пишува досие.мк.

Македонската заедница во Малта испрати апел секој кој има информација да пријави во полиција а очекува и реакција на МНР и македонската амбасада во Рим.

Почитувани Македонци кои работите и живеете на Малта ве замолуваме да споделите слика од убиецот ( Милош Видаковиќ ) на нашиот сограѓанин со што полицијата на Малта ќе може побрзо да го лоцира и спроведе.

Доколку имате било какви информации за лицето ве молиме да пријавите во најблиската полициска станица ! Полицијата е во постојана комуникација со семејството и прават се што е во нивна моќ да го фатат сторителот .
За вакви луѓе нема место на Малта .
Се надеваме на брза разрешница на случајот. Воедно очекуваме и реакција и од МНР ( Ministry of Foreign Affairs of the Republic of North Macedonia ) како и Амбасадата на РМ во Рим .

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Многу ми е жал што луѓето кои не веруваат дека вирусот постои, само поради тоа што не можат да го видат со голо око..

Уредникот на Канал 5 кој беше заболен од Ковид-19: Скептиците нека ми објаснат дека нема корона и од што почина татко ми!

Кој може мене, на сестра ми и мајка ми, да ни објасни од што почина татко ми, ако „нема...

На полицајците Јанева прво им кажала дека и е доста од се и почнала да се соблекува. Потоа била повикана итна помош и и е дадена инекција за смирување, а таа е префрлена во станот каде ја издржува мерката домашен притвор.

ДО СЕГА НЕ ВИДЕН СКАНДАЛ: Катица Јанева по гаќи и градник во Државниот завод за ревизија!

Според записникот на МВР до кој дојде КУРИР поранешната специјална обвинителка Катица...

Викендов е Духовден или Задушница, кога традиционално, христијаните ги посетуваат гробиштата, се собираат многу луѓе на едно место и се дели храна.

Карантин за Скопје, Тетово, Штип и Куманово од утре 21 до понеделник до 05 часот?

Предлогот на Комисијата за заразни болести е да се воведе карантин за престојниот...