Има нешто и во ваквото тврдење

Објавил: admin@magazin | 17 јули, 2018 15:25

Овие женски особини ги привлекуваат мажите повеќе од изгледот

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Ако мислевте дека морате да имате совршено лице или тело за да им привлечете внимание на мажите – се лажете. Повеќето од нив сметаат дека жените со малку понезабележлива шминка се многу попривлечни и дека во нивното друштво се чувствуваат попријатно. Откријте кои особини ги ценат мажите кај поубавата половина и кои се поважни од физичкиот изглед.

Необична смисла за хумор

Мажите сакаат жени со кои можат да се смејат. А колку понеобична и „повалкана“ смисла за хумор имаат, толку подобро. При тоа не мора да има сексуална алузија, но пожелно е да биде по малку итра.

Мажите ги сакаат вашите недостатоци

Можеби не ги сакате вашите раце, носот, устата. Но токму поради тие посебни обележја сте му се допаднале и ве сака. Не се обидувајте да го скриете она што мислите дека не е добро бидејќи можеби токму тие работи го привлекле.

Жени што се благи и грижливи

Некои жени можеби немаат совршена фигура или црти на лицето, но се сочувствителни и грижливи. Со таа особина ќе направат мажот да се чувствува гордо и сакано, а тие всушност поради тоа за возврат ги обожаваат.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Истражувањата на универзитетот Нотингам покажало дека мажите што имале редовен секс во 50-тите години имаат помали шанси за развој на рак на простатата.

Утринскиот секс го крева расположението и го зајакнува имунитетот!

Ако незнаете како да го започнете денот во добро расположение, одговорот е мошне едноставен:...

Градењето на возбудување и доживување на повеќекратен оргазам во еден обид дефинитивно е дел од физичката техника, но првиот чекор за ова е поставување на своите мисли и емоции во ред.

Како до повеќекратен оргазам? – Следете ги само овие пет чекори

Длабокиот оргазам зависи од опуштеноста, кога ќе го промените сравот и свеста за себеси,...

Сепак, вакви сцени имаше повеќе во 90-тите, а и пејачите во тоа време беа далеку поопуштени од денес.

Вистински секс во видео спот- пејачот и пејачката од оваа група биле во врска – сите ја знаете оваа песна

Оваа секс сцена од познатото видео од деведесетите многумина ја знаат напамет. Во многу...