Во Монтерушел, западно од Непаол, стотици роднини и пријатели го дочекаа со шампањ, огномент и други светлосни ефекти. Во чест на нивното враќање во родното место, познато по препродажба на дрога, изнајмен е изведувач на традиционални наполитански песни, Антоно Илардо, кој многу од своите композиции им ги посвети на мафијашите кои се се уште зад решетки.

Објавил: Валерија Петрова | 5 ноември, 2019 9:47

Огномет, шампањ и лудило до зори: Вака беа пречекани двајца италијански мафијаши кога излегоа од затвор

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Двајца италијански мафијаши, Џовани Илијано (48) и Силвио Де Лука (41) по излегувањето од затвор се дочекани со огномет во близина за Неапол.

Илијано и Де Лука одлежале осумгодишна, односно десетгодишна затворска казна за рекетирање.

Во Монтерушел, западно од Непаол, стотици роднини и пријатели го дочекаа со шампањ, огномент и други светлосни ефекти. Во чест на нивното враќање во родното место, познато по препродажба на дрога, изнајмен е изведувач на традиционални наполитански песни, Антоно Илардо, кој многу од своите композиции им ги посвети на мафијашите кои се се уште зад решетки.

Од затвор се дочекани со огномет во близина за Неапол.

Илијано и Де Лука одлежале осумгодишна, односно десетгодишна затворска казна за рекетирање.

Во Монтерушел, западно од Непаол, стотици роднини и пријатели го дочекаа со шампањ, огномент и други светлосни ефекти. Во чест на нивното враќање во родното место, познато по препродажба на дрога, изнајмен е изведувач на традиционални наполитански песни, Антоно Илардо, кој многу од своите композиции им ги посвети на мафијашите кои се се уште зад решетки.

Една од најпопуларните песни говори за бегство од затвор, а останатите се посветени на оние кои и натаму се во затвор.

И самиот пејач и е познат на полицијата зошто се поврзан со босот на кланот „Ванела Граси“, Карло Авалоне, за кого велат дека е автор на една од неговите песни.

Авалоне е уапсен пред две години и осуден на 16 години робија поради бројни кривични дела.

Сето тоа е организирано без општинско одобрение, и со кршење на наредбата за забрана на огномет која ја издал локалниот градоначалник.

Двајцата мафијаши се поврзани со кланот Бенедуче – Лонгобарди.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

За потсетување, Анета Наковска исто така е позната во јавноста како учесничја во шоуто Големиот брат. Исто така јавноста имаше прилика да и ги види и голите гради на Наковска.

Фолк пејачката Анета Наковска живее во луксуз и раскош – ѕирнете во нејзиниот дом

Македонската фолк пејачка стана снаа во Велгошти, таа се омажи за бизнисменот Спиро...

Маја за ќерките Надица и Марија, изјави дека и двете имаат афинитети кон музиката и кон модерниот танц. Надица покажува талент за јазици и студира на Филолошкиот факултет.

МАЈА И ДАРКО ГОРДИ НА СВОЈАТА ЌЕРКА: Убавицата стана познат модел

Маја и Дарко Панчеви се горди родители на две прекрасни ќерки Надица и Марија. Маја...

Ана е една од најуспешните жени во Македонија а потекнува од уметничко семејство. Следејќи ги стапките на мајка си  која исто така била балерина, Ана започнала да игра балет уште кога имала 9 години.

Ме освои со шармот и харизмата, многу е романтичен иако не изгледа така- Ана Мијалкова искрено за сопругот

Речиси сите ја препознавааат Александра Мијалкова, сопругата на поранешниот директор...