Од силната експлозија испукале многу прозори во околината и видливи се оштетувања на кучите и зградите тврдат очевидци.

Објавил: Весна Петровска | 24 јануари, 2020 14:29

ОГРОМНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ХЈУСТОН: Цел град на нозе – хеликоптери ја надлетуваа областа!

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Голема експлозија се случила рано утринава во околу 04:25 часот во северозападниот дел на Хјустон, јавува локалната полиција.

Од силната експлозија испукале многу прозори во околината и видливи се оштетувања на кучите и зградите тврдат очевидци.

Според првичните извештаи, повредени се двајца работници во зградата, а еден од нив со Брза помош е однесен во болница.

Како што наведуваат локалните медиуми, експлодирал гас.

Експлозијата се слушн ала неколку километри наоколу , пренесуваат локалните медиуми. На местото излегле бројни пожарникари, спасувачки екипи на Брзата помош.

Исто така, полицијата и пожарникарите врштеле контрола од врата до врата, се наведува во ABC News.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во извештајот се вели дека Мортеза Рахманзаде, градоначалникот на 13 области во Техеран,  бил хоспитализиран вчера заради симптоми на коронавирус. Тестот покажал дека Мортеза е позитивен на коронавирус, пренесува Ројтерс.

КОРОНА ВИРУСОТ УДРИ И ПО ВЛАСТА: Градоначалникот на Техеран заврши во болница поради смртоносниот вирус!

Ирански функционер од Техеран е заразен со коронавирус, објави денес државната телевизија. Во...

„Одржавме помали воени вежби“, се вели во преписот на брифингот објавен од прес-службата на американската армија.

ПАНИКА: Американците вежбаа за нуклеарна војна со Русија – вака би изгледала оваа катастрофа

Соединетите држави спроведоа воени вежби, симулирајќи одговор на нападот на Русија...

Ердоган денеска посочи дека ќе обави телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин за моменталната ситуација во Сирија, како и дека акциите на Турција во Идлиб ќе зависат од резултатот на тој телефонски разговор.

Ердоган: Војната започна, денеска ќе разговарам со Путин!

Денеска претседателот на Турција  Реџеп Тајип Ердоган изјави дека тоа што во моментов...

Три од нив се изградени и веќе се дел од руската флота - „Јури Долгоруки“, „Александар Невски“ и „Владимир Мономах“. Четвртата подморница „Принц Владимир“ моментно е во фаза на тестирање.

Ова е најсмртноносно оружје во светот: За пола час може 280 градови да ги претвори во пепел(видео)

Атомските подморници вооружени со моќни нуклеарни ракети се најсмртоносно оружје...