Дневните температури ќе опаднат за 3 до 4 степени. Потоа во наредните денови повторно ќе биде стабилно и многу топло.

Објавил: Рејхан Бајрами | 22 јули, 2019 9:22

ОДЛИЧНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Времето денеска ќе биде сончево и топло!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

Денеска во Македонија ќе дува слаб ветер кој ќе доаѓа од северен правец. Минималната температура ќе се движи од 12 до 19, а максималната од 30 до 38 степени.

Во главниот град Скопје, денеска времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и температури до 36 степени. Дневните температури ќе опаднат за 3 до 4 степени. Во наредните денови повторно ќе биде стабилно и многу топло.

Во вторник и среда ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд. Дневните температури ќе опаднат за три до четири степени. Потоа во наредните денови времето повторно ќе биде стабилно и многу топло.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Во најавата стои дека денеска ќе имаме сончево и многу топло попладне, а подоцна во текот на денот и ноќта се очекува наоблачување со на места со пороен дожд и грмежи.

По пеколното време следува драстична промена – подгответе се!

По екстремниот период на високи температури во нашата земја денеска не очекува мало...

Во ваква ситуација граѓаните да бидат КРАЈНО ПРЕТПАЗЛИВИ и да внимаваат каде ги оставаат своите автомобили односно истите да не бидат во близина на дрвјата.

ШОКАНТНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Утре големо НЕВРЕМЕ проследено со обилен пороен дожд и грмежи!

Утре доцна попладне и во вечерните часови нашата територија ќе биде под влијание на...