Имотот има осум спални соби, десет бањи, отворен базен и скара, домашно кино, танц студио и друго.

Објавил: Сара Фемина | 13 март, 2020 14:55

ЌЕ ВИ ЗАСТАНЕ ЗДИВОТ: Еве како изгледа луксузната вила во која ќе живеат Хари и Меган(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Меган Маркл и принцот Хари се иселиле од Велика Британија, а сега се објавени фотографии од вилата во Малибу, во која двојката, наводно, планира да живее додека е во Калифорнија.

Се вели дека семејството кој официјално заминува како сениорски кралски тим на 31 март, планира патување до замокот на Петар, кој чини 15.900 долари за една ноќ.

Имотот има осум спални соби, десет бањи, отворен базен и скара, домашно кино, танц студио и друго.

Се шпекулира дека двојката ќе живее во Калифорнија. Имотот има осум спални соби, десет бањи, отворен базен и скара, домашно кино, танц студио и друго.

Домот е на Stai Aself Vilas.

Пред два дена војводата и војвотката од Сасекс за последен пат се појавија во јавноста како дел од кралското семејство.

Хари и Меган им се придружија на кралицата и на останатите членови на кралското семејство во Лондон. Претходно се појавија на музички фестивал во Лондон, каде беа пречекани со овации. Од 31 март тие повеќе нема да ги вршат должностите во името на кралицата.

Меган одржа говор пред ученици, додека Хари се сретна со Луис Хамилтон. Хари, кој има 10-годишна воена кариера, ќе ги задржи чиновите на мајор, поручник и командир кога ќе се повлече од кралските должности, но неговите почесни воени позиции ќе бидат суспендирани.

Се шпекулира дека двојката ќе живее во луксузната вила во Калифорнија.

Војводата и војвотката од Сасекс на својот официјален инстаграм-профил неодамна изјавија дека сакаат да се повлечат од нивната улога како сениор-членови на кралското семејство и дека се стремат кон тоа да станат финансиски независни.

Нивната објава гласеше:

„После повеќемесечни размислувања и внатрешни дискусии, ние одлучивме годинава да направиме транзиција во започнувањето нова прогресивна улога во рамките на оваа институција.

Имаме намера да се повлечеме од улогата на „сениор“ членови на кралското семејство и да работиме на тоа да станеме финансиски независни, но сепак ќе продолжиме целосно да ја поддржуваме Нејзиното величество, кралицата. Со вашето охрабрување, особено во последните неколку години, се чувствуваме подготвени да го направиме ова прилагодување.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Стил

Минатата година тој се најде на осмото место на списокот „Форбс“ на најмоќните луѓе во светот.

Запознајте го еден од најмоќните лидери во светот: Пребогат наследник, реформатор а има само 34 години!

Апсењето на тројца членови на кралското семејство во Саудиска Арабија за наводно предавство...

Соработникот на Меланија Трамп откри љубопитни и многу лични детали за првата дама на САД. Мордечај Елвау работи со убавата Словенка веќе 13 години.

„Железна дама“ само пред камери – тој ги раскажа сите ИНТИМНИ работи за првата ДАМА на Америка

Првата дама на Америка секогаш е интересна за светската јавност. Таа каде и да се појави...

Сопругата на македонскиот премиер Зоран Заев, на приемот кај премиерот Борис Џонсон изгледаше одлично, а со нејзиниот гламурозен стил ги воодушеви присутните.

Зорица Заева го сруши модниот стил на Меланија Трамп: Сопругата на премиерот блесна во ЛОНДОН(фото)

Премиерот Зоран Заев и неговата убава сопруга Зорица Заева, пред два дена присуствуваа...

Се работи за капут кој неодоливо потсетува на моделот што пред некое време го носеше војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

МОДЕН ПОГОДОК: Нашата прва дама во фустан за кој уште долго време ќе се зборува(ФОТО)

Првата дама на Република Македонија Елизабета Пендаровска, со својот елегантен стил...