Фудбалерот од Јувентус изгради луксузна куќа на португалскиот остров каде што е роден, што се смета за последен најдобар избор на архитектурата.

Објавил: Перо Милчин | 13 март, 2020 12:26

ОДМОР ЗА ОЧИ: Погледнете ја луксузната куќа во која Роналдо се наоѓа во самоизолација(ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Кристијано Роналдо е во самоизолација од коронавирусите во родната Мадеира.

Фудбалерот од Јувентус изгради луксузна куќа на португалскиот остров каде што е роден, што се смета за последен најдобар избор на архитектурата.

Фудбалерот од Јувентус изгради луксузна куќа на португалскиот остров каде што е роден, што се смета за последен најдобар избор на архитектурата.

Роналдо беше тестиран од корона вирусот, а резултатите се негативни, што значи дека Кристијано е здрав. Сепак, со претпазливост, тој се наоѓа во изолација.

Дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани има коронавирус. Поради неговиот случај сите фудбалери на Јувентус и Интер ќе бидат во изолација.
На фудбалерите на Јувентус им беа направени и тестови со цел да се видеше дали некој од нив се заразил од Ругани.

 На социјалните мрежи главна е фотографијата од соблекувалната на Јувентус по победата над Интер во неделата.
Сите фудбалери, вклучувајќи го и Ругани славеа во соблекувалната. 

Серија А ги суспендираше натпреварите на неодредено. Владата на Италија, исто така, донесе одлука за суспендирање на сите спортски натпревари во земјата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Воедно тој е и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а моментално е во болница поради воспаление на белите дробови. Тој преку својот Инстаграм профил испрати порака до сите.

Коронавирусот пристигна и во „Ѕвездите на Гранд“-Член на жирито заразен откако бил во Македонија!

Српскиот рокер Давид Ѓорѓе пред неколку дена преку социјалните мрежи потврди дека...

Веќе неколку пати се зборуваше за укинување на летното и зимско сметање на времето. Уште минатата година во рамките на ЕУ се зборуваше за укинување на оваа пракса најдоцна до оваа година.

ВО НЕДЕЛА ЗАПОЧНУВА ЛЕТНОТО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО- Ќе биде ли ова последно менување?

Во недела, односно овој викенд започнува летното сметање на времето. На 29 март во 2 часот...

Поточно, на фотографијата е прикажан лав како шета низ улиците на Москва, а напишано е дека ова е една од мерките преземени од Русија за борба против коронавирусите.

ВАКА ПУТИН ЈА БРАНИ РУСИЈА ОД КОРОНА: Лав се шета низ улиците во Москва- фотографијата ја виде цел свет!

Сајтот за социјални медиуми Твитер шири фотографија на која се тврди дека се од улиците...