Принцот Чарлс досега има само благи симптоми и се чувствува добро.

Објавил: Едмонд Бекири | 25 март, 2020 21:22

Од Бакингемската палата порачуваат: Кралицата е добра- не била во контакт со принцот Чарлс од 12 март!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Откако во британската кралска резиденција потврдија дека 71-годишниот принц Чарлс е позитивен за коронавирусот Бакингемската палата, тие ја известија јавноста дека кралицата Елизабета Втора е во добра здравствена состојба.

Кралицата во моментов е со нејзиниот сопруг принцот Филип во Виндзор, надвор од Лондон, додека принцот Чарлс е во Шкотска.

Принцот Чарлс последен пат стапил во контакт со 93-годишната кралица на 12 март во Бакингамската палата.

„Кралицата е во добра здравствена состојба. Таа последен пат беше видена од принцот од Велс на 12 март.

Кралицата го напушти Лондон со својот сопруг Филип на 19 март и од тогаш е во замокот Виндзор “, се вели во соопштението.

Принцот Чарлс досега има само благи симптоми и се чувствува добро. Неговата сопруга Камила била тестирана и не е заразена. И принцот Чарлс и неговата сопруга сега се во изолација на замокот Балморал.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Но, вистинскиот хаос на социјалните мрежи се појави кога луѓето сфатија за која песна станува збор.

ВИСТИНСКИ ШОК ВО АМЕРИКА: ДОДЕКА ТРААТ ПРОТЕСТИТЕ, ОД ПОЛИЦИСКИТЕ МОТОРОЛИ ЕЧИ ПЕСНА ЗА РАДОВАН КАРАЏИЌ!

Дека непознати лица го прекинаа радио сигналот на полицијата во Чикаго со српски песни...

Тајната служба исто така соопшти дека не зборува за методите на нејзините безбедносни операции.

САД ГОРИ СО ДЕНОВИ: Трамп во бункер поради немирите- демонстрантите ја обиколиле Белата Куќа!

Агентите на тајната служба го придружувале американскиот претседател Доналд Трамп...

Дерик е обвинет за убиство од трет степен, а убиството умисла го објави во петокот државниот обвинител од областа Хенепин, Мајк Фримен.

И родената жена го шутна расистичкиот убиец во униформа: Сопругата на полицаецот поради која гори Америка бара развод!

Сопругата на поранешниот полициски службеник во Минеаполис Дерик Човин поднесе барање...