Пејачката гради зграда во ексклузивниот комплекс Портонови во Црна Гора, додека Саша Поповиќ купи фабрика за хармоника во Италија.

Објавил: Мартин Попоски | 26 февруари, 2020 21:35

Од ГРАНД заработија 30 милиони и ги потрошија: Саша купи фабрика за хармоники, Брена гради ЛУКС-станови

Фото/Текст извор: ©Foto: Damir Dervišagić, Marina Lopičić, Shutterstock магазин.мк

Саша Поповиќ и Лепа Брена заработија 30 милиони евра во продажба на Гранд, а сега тие пари ги вложуваат во приватниот бизнис!

Пејачката гради зграда во ексклузивниот комплекс Портонови во Црна Гора, додека Саша Поповиќ купи фабрика за хармоника во Италија.

“Тој ја започна својата кариера како свирач на хармоника, па не е изненадување што реши да инвестира во производство на овој инструмент. Минатата година, за време на одморот во Италија, Саша отиде во фабрика што ја сакаше и реши да ја купи”, рече изворот. “Продажбата неодамна заврши документација и ја резервираше фабриката на свое име. Тој ги ангажираше најдобрите експерти за производство затоа што планира да ги направи најдобрите хармоники во светот, рече изворот.

За разлика од Саша, кој започна бизнис, Лепа Брена се одлучи за две нови работни места.

„Брена неодамна отвори винарија со семејството, која ќе ја води нејзиниот син Филип Живојиновиќ“, рече изворот. Пејачката потврди дека тргнува на нов бизнис.

Сепак, ова не е единствената деловна активност што таа ја собра со приходите од продажбата на Гранд.

“Брена неодамна ја посети Црна Гора со Боба. Тие решија да инвестираат во недвижнини токму таму. Тие планираат да изградат зграда дизајнирана за светскиот џет-сет. Се е на отворено море, така што сите станари би имале простор за паркирање на јахтата “, раскажува изворот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Како резултат, епидемиолозите во Србија ќе можат побрзо да го контролираат ширењето на болеста СОВИД-19 предизвикано од новиот вирус корона, соопшти Инфоцентарот на ЕУ.

Пристигна РОБОТИЗИРАН систем за тестирање на КОРОНА!

Србија ќе може да тестира за повеќе примероци од коронавирус во иднина отколку порано,...

На состанокот присуствуваа претставници на Министерството за одбрана и Министерството за здравство на Србија, а од руска страна офицерите на Работната група кои пристигнаа во Белград.

ЕКСКЛУЗИВНО ОД СРБИЈА: Руските и српските војници договорија заеднички напад на КОРОНА!

На Воената медицинска академија се одржа состанок, покрај српскиот, на кој присуствуваа...

Сега е договорено меѓу министерствата да пристигнат 11 авиони за хуманитарна помош и 86 вирусолози.

РУСИЈА ДЕСНА РАКА НА СРБИЈА: Руски авион со помош слета во Белград, ќе пристигнат 86 лекари и уште 11 авиони!!

Хуманитарна помош од Русија слета на аеродромот Батајница. Премиерката на Србија,...

„Ова не е предвидување, ова е нешто што е логично да се очекува“, рече Вучиќ, додавајќи дека има 81 лице на респиратори.

ВУЧИЌ: Во следните 72 часа очекуваме зголемување на заразени и смртни случаи!

Во следните 72 часа очекуваме зголемување на заразени и смртни случаи, рече вечерва...