Започнуваат нови четири години и од првиот ден има да работиме посветено на решавање на сите проблеми и потребите на граѓаните.

Објавил: Рејхан Бајрами | 8 ноември, 2021 16:00

Од денеска и официјално Кирил Пецаков е градоначалник на Општина Охрид

Фото/Текст извор: ©магазин

Од денеска и официјално Кирил Пецаков е градоначалник на Општина Охрид.

Започнуваат нови четири години и од првиот ден има да работиме посветено на решавање на сите проблеми и потребите на граѓаните.

Приоритет има да биде решавањето на сите горливи прашања за кои говоревме во кампањата и за сите потреби што ќе ги посочат граѓаните односно Месните Заедници.

Пред нас е период во кој има да воведеме темпо на работа, во кој се надевам дека службите и јавните претпријатија ќе не следат во чекор за да докажеме дека Охрид заслужува вистински да биде на пиедестал, изјави Пецаков пред стапувањето на функцијата!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.