Повеќе облачност ќе има во среда кога во јужните предели ќе има минимални услови за слаб локален дожд.

Објавил: Стојче Бушин | 26 октомври, 2020 6:18

ОД ДЕНЕСКА ПОВЕЌЕ СОНЦЕ, ПОСТАБИЛНО И РЕЛАТИВНО СУВО ВРЕМЕ

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Од денеска повторно следува период на претежно стабилни, суво и сончево време, повремено со умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Повеќе облачност ќе има во среда кога во јужните предели ќе има минимални услови за слаб локален дожд.

Минималните температури на воздухот ќе се спуштаат во интервалот од 1 до 10 степени, додека максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот од 16 до 23, 24 степени, што значи дека повторно ќе бидат во незначителен пораст.

Одсега гледано, поголемо заладување на времето ќе имаме на почетокот на ноември.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Ќе биде и претежно тивко па токму поради ова, по одделни котлини ќе има појава на магла и на ниска облачност.

ВО ВТОРАТА ПОЛОВИНА ОД ОВАА НЕДЕЛА ИАКО СТАБИЛНО, СЕПАК ПО ОДДЕЛНИ КОТЛИНИ МАГЛИВО И ПОСТУДЕНО

Под влијание на стабилна и сува воздушна маса, и во текот на следните неколку денови...

Ќе биде и претежно тивко па токму поради ова, по одделни котлини ќе има појава на магла и на ниска облачност.

ВО ВТОРАТА ПОЛОВИНА ОД ОВАА НЕДЕЛА ИАКО СТАБИЛНО, СЕПАК ПО ОДДЕЛНИ КОТЛИНИ МАГЛИВО И ПОСТУДЕНО

Под влијание на стабилна и сува воздушна маса, и во текот на следните неколку денови...

Особено во втората половина од оваа недела, и тоа особено во ноќните и во претпладневните часови по одделни котлини и речни долини ќе има појава на магла и на ниска облачност!

НАЈНОВИ МЕТЕО ИНФОРМАЦИИ: И ВО СЛЕДНИТЕ НЕКОЛКУ ДЕНОВИ СТАБИЛНО И БЕЗ ВРНЕЖИ

И понатаму нашата територија ќе се наоѓа под влијание на висок воздушен притисок и...

Освен Македонија, од студениот Арктички бран е зафатен целиот Балкански Полуостров, во делови од Балканот како и од Македонија изминатиов викенд провеа и првиот снег на помала надморска височина.

СТУДЕНИОТ БРАН ВЛИЈАЕ НА ВРЕМЕТО КАЈ НАС: РЕЧИСИ НАСЕКАДЕ ИЗМЕРЕНИ МИНУСНИ МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ

Студениот бран кој се спушти од Арктикот и ја зафати нашата територија денес наутро...