Српската православна црква пак претходно објави дека здравствената состојба на патријархот Иринеј се влошила.

Објавил: Стојче Бушин | 20 ноември, 2020 7:54

Почина српскиот патријарх Иринеј: Вучиќ- ЧЕСТ МИ БЕШЕ ШТО ВЕ ПОЗНАВАВ!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Патријархот на Српската православна црква Иринеј (90) почина ноќеска во болницата „Карабурма“, каде тој се лекуваше две недели од коронавирус, јавуваат српските медиуми.

Српската православна црква пак претходно објави дека здравствената состојба на патријархот Иринеј се влошила.

Претходно, Српската православна црква објави дека здравствената состојба на патријархот Иринеј, кој се лекувал во болницата Карабурма за последиците од инфекција со коронавирус, се влошила, соопшти Српската православна црква.

„Имаше влошување на општата состојба на Неговата Светост Патријархот на Србија г. Иринеј, како последица на КОВИД -19. Постојаниот совет на лекари во присуство на лекари ја следи општата и клиничката состојба на Неговата Светост Патријархот на Србија г. Иринеј. Јавноста ќе биде информирана и понатаму за здравствената состојба на Неговата Светост“, објави Српската православна црква.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Претседателот објави дека британскиот вид на вирус корона пристигнал во Србија, а утрово за тоа бил информиран од министерот за здравство, Златибор Лончар.

Вучиќ со вознемирувачки вести: Новиот сој на корона пристигна во Србија- го донесе девојка од Лондон!

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денес објави дека новиот британски...

5.000 дози вакцина „Фајзер-Бајонтек“ одат кај здравствените работници низ цела Србија, а 5.000 дози во геронтолошките центри и институциите за социјална заштита.

До крајот на неделата во Србија ќе се вакцинираат 11.000 лица со вакцината против корона!

Од денес започнува имунизацијата на здравствените работници, проследена во првиот...

Потсетува дека на почетокот на кризата, Народната банка обезбеди ликвидност на државата и економијата, но и на банките како прво и последно прибежиште.

ЕВЕ КОЛКУ ЗЛАТО ВО РЕЗЕРВИ ИМА СРБИЈА: Народната банка објави колку е богата Србија!

Табаковиќ изјави дека Народната банка на Србија инвестираше една милијарда и 450 милиони...