Моника нема видливи повреди што укажува дека била жртва на силување или сексуална злоупотреба.

Објавил: Сара Фемина | 29 декември, 2019 23:58

ОД ОВА СИТЕ СЕ ПЛАШЕА: Извештајот на докторот утврди дали Моника е силувана

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

По гинеколошките прегледи во Клиничкиот центар Ниш, неофицијално е потврдено дека берберот на Малчан не ја силувал за киднапираната девојка Моника Каримановиќ.

Моника нема видливи повреди што укажува дека била жртва на силување или сексуална злоупотреба.

Вака изгледа киднапираното девојче Моника, веднаш од кога е пронајдено. За потсетување Јовановиќ ја киднапираше Моника на 20 декември и се криеше 10 дена во селата околу Књажевац и Шврrиг.(Kurir.rs / J. Ivić, TV Pink )

Наведуваат дека по првите тестови, проверките и разговорот со психолог треба да го потврдат ова знаење.

Моника Каримановиќ денес беше пронајдена во селото Пасјача, додека Нинослав Јовановиќ се уште е во бегство. Моника Каримановиќ (12) е во стабилна состојба, комуницира со лекари и полицајци, но е во состојба на шок, но и со видливи повреди по целото тело.

За српските медиуми мајката на Моника плачејќи го раскажа својот прв разговор со ќерка си, која беше киднапирана и по неа се трагаше девет дена.

„Мамо, само дојди да те загрнам“, и рекла Моника на мајка си.
„Не можам да дочекам да ја прегрнам. Мојата Моника. Возбудена сум, едвај чекам да ја донесат“, вели мајката на Моника.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Италија ќе добие околу 20 милијарди евра според новиот европски план за ублажување на влијанието на пандемијата на коронавирус врз работните места, објави денеска премиерот Џузепе Конте.


20 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ЗА ИТАЛИЈА ОД ЕУ: Тоа е голема помош за нашата земја!

Италија ќе добие околу 20 милијарди евра според новиот европски план за ублажување...

Сегашни и поранешни службеници на ЦИА изразија вџашеност поради сличноста помеѓу настаните дома и знаците за опаѓањето на демократијата кои се обучени да ги забележуваат кај други нации.

Ситуацијата во Америка им е вознемирувачкa!

Ситуацијата во Америка им е вознемирувачки позната на аналитичарите на ЦИА навикнати...

Затоа, воведените мерки немаат никаква врска со вирусот! Но, главниот производ на овие мерки е паника а таа е опасна.

ШОКАНТЕН АПЕЛ ОД ГЕРМАНСКИ ДОКТОР: Коронавирусот е плод на мафијашка измама!

Група германски лекари основаа здружение чија цел е да му ја кажат на светот вистината...