Оргии, дрога, проститутки, затворски казни - сето ова и далеку повеќе го обележаа животот и кариерата на овој славен спортист.

Објавил: Катерина Крстиќ | 30 јуни, 2020 9:47

ОД ПРЕМНОГУ С*КС НЕМОЖЕЛ ДА ОДИ: Животот на славниот боксер во царство на дрога и проститутки!

Фото/Текст извор: ©(Kurir sport)

На денешен ден во 1966 година, во Њу Јорк роден е легендарниот боксер Мајк Тајсон.

Во 1992 година, кога бил на врвот на славата, Тајсон бил обвинет за силување во Вашингтон, поради што отслужил затворска казна од три години. Иако заработил вкупно 400 милиони американски долари за време на кариерата, во 2003 година Тајсон банкротирал при што било утврдено дека имал долгови од над 27 милиони долари. Тој успеал да го потроши големото богатство купувајќи луксузни автомобили и огромни палати, а уште за време на разводот од неговата сопруга загубил девет милиони долари, додека 13 милиони долари му биле одземени од даночната управа на САД.

Покрај тоа што е скоро непобедлив во рингот, животот на овој спортист е испреплетен со интриги и скандали.

Оргии, дрога, проститутки, затворски казни – сето ова и далеку повеќе го обележаа животот и кариерата на овој славен спортист.

И покрај скандалите што не беа малку во неговата кариера, милиони фанови ширум светот сè уште го обожаваат и го нарекуваат „икона во боксот“.

Боксерската кариера на Мајк Тајсон започна, можеме слободно да кажеме, во најраното детство, кога се приклучи на локалната банда на 12-годишна возраст. Разбојништвото и грабежите го земаат својот данок и Тајсон завршува во поправен дом!

Неколку години подоцна, тој заминува од домот и се посветува на боксот, каде неговиот талент го забележуваат влијателни луѓе кои го запознаваат со светот на професионалниот бокс.

Тајсон станува најдобар и непобедлив, но тој не можеше да опстане без скандали, силувања и затвор.

Легендарниот боксер откри дека неговите адвокати  подготвувале документи за развод. Тој открива дека неговата сопруга имала афера со познатиот холивудски глумец Бред Пит.

Наводно тој отишол кај неговата сопруга да „гребе“ за секс пред да ги предаде документите за развод. Сепак, тој наишол на холивудскиот убавец Бред Пит .

Јас всушност не ги фатив среде секс, но додека се подготвуваа за тоа … Кога жена ми ме виде, викна „Мајкл !?“ „Бред Пит ме погледна, го вдишува чадот од џоинтот и ме поздрави исплашено“,Тајсон, рече со смеа.

Во биографијата на славниот боксер Мајк Тајсон, насловена како „Некажана вистина“, може да се прочитаат многу полемики од неговиот живот, особено во деведесеттите години.

Тој вели дека за време на престојот во затворот во Индијанаполис, од 1992 до 1995 година, имал толку многу секс што не можел да тренира или да шета во дворот, но „закрепнувал“ во неговата ќелија седејќи цел ден.

Патем, тој имал премногу секс во текот на животот, а пред да замине во затвор, секој ден спиел со 15 жени, што подоцна продолжило во затвор.

Еден од неговите телохранители еднаш ги покажа имињата на околу 1.300 жени со кои боксерот спиел.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Градоначалникот Шилегов заедно Мила Царовска, Аријанит Хоџа и Елизабета Ангелеска, денеска присуствуваше на отворањето за посетители на мини зоолошката градина – ЗОО Парк и систем за аквапоник во дворот на средното земјоделско-ветеринарно училиште „Браќа Миладиновци“ во Скопје.

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ! Градоначалникот Шилегов...

Според информациите кои ги доставија заедно со фотографијата Груевски е во кафуле во Будимпешта, во друштво со преубава девојка која што по потекло од Србија.

(ФОТО) Груевски уловен во друштво со преубава Србинка

Колегите од веб порталот Револуционер споделија фотографија од Будимпешта каде што...

Во хотелите најбарани се тридневните празнични аранжамни, а она за што најмногу се интересирале гостите пред да резервираат е времетраењето на полицискиот час и безбедносните протоколи.

Туристите го наполнија Охрид

Велигденските и првомајските празници го раздвижија Охрид. Домашните туристи, но и...