Микрофонот не го испушташе од раце, но за секоја песна на колегите им даваше од 50 до 200 евра и ми се чини дека музичарите заработија околу 10,000 евра

Објавил: Сара Фемина | 26 јуни, 2019 15:38

ОД ЦЕНАТА ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО ГЛАВА: Дарко Лазиќ за раѓањето на синот потроши право богатство!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Дарко Лазиќ и неговата вереница Марина Гагиќ пред два дена постанаа родители на момче кое му го дадоа името Алексеј.

Прославата по повод раѓањето на синот траеше до раните утрински часови и не се штедеше на ништо. Веднаш после тоа почна да се шпекулира колку пари Дарко потрошил на прославата на која и сам го земал микрофонот, а српските медиуми пишуваат дека се работи за цифра од околу 10,000 евра!

-Беше највесел, што е нормално. Микрофонот не го испушташе од раце, но за секоја песна на колегите им даваше од 50 до 200 евра и ми се чини дека музичарите заработија околу 10,000 евра. Пееше песни на Шабан, Синан, Љубе Аличиќ, Кукија, Тозовац, Мирослав Илиќ…И покрај тоа што пееше, тој за секоја песна ги честеше пејачите и свирачите – зборува извор близок до пејачот.

Минатата недела Лазиќ официјално се разведе од својата прва сопруга, пејачката Ана Севиќ, оваа недела со својата свршеница Марина го доби синот Алексеј, а веќе следната седмица би повторно да се венча!

„Додека не излезат од породилиштето, ќе прославам, а во среда правам голема забава, каде што ќе ги повикам сите луѓе што ги сакам“ – најави Лазиќ, и ги откри деталите за претстојната свадба.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Мартина која е сопственичка на училиште за пеење, но и член на жири во хрватското шоу „Суперталент“, раскажала дека пред 27 години во текот на животот во Австрија минувала низ финансиска криза, па се снаоѓала како знаела и умеела.

2 ГОДИНИ ЖИВЕЕВ СО ЧЕСНИ СЕСТРИ:Пејачката немала пари за стан па отишла во манастир, еве што работела за храна и спиење

Хрватската оперска пејачка Мартина Томчиќ раскажала за тамошните медиуми дека своевремено...

Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи по празникот 2 Август, Илинден. Тој со  неговото семејство деновите од одморот ќе ги помине во Охрид и во Грција.

Некои скромно, но некои и раскошно – еве каде ќе одмараат македонските политичари

Политичарите крајот на јуни и почетокот на август го резервираат да ги наполнат батериите...

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија...

Како што откриваат од „НАСА“, постои снимка од бурното слетување кое Армстронг и екипата го имале на Месечината, направена од камерата прикачена на прозорецот на Олдрин, но таа не прикажува што точно видел Армстронг од неговото пилотско седиште.

НАСА ОТКРИВА: Еве како изгледало слетувањето на Месечината

Направена е одлична симулација по повод 50-годишнината од историското слетување на...