И додека едни тврдат дека Османи пресадил коса, други дека носи надградба или пак перика, „Фокус” реши да ја открие „мистеријата” и лично поразговара со вицепремиерот на темата.

Објавил: Валерија Петрова | 15 мај, 2019 13:35

Османи стави крај на мистеријата за неговата фризура – ќе се изненадите од одговорот

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Топ тема на социјалните мрежи е Бујар Османи, наголемо се пишуваше  дека вицепремиерот бил на пресадување на коса, естетски зафат кој  станува се популарен во нашата земја.

И додека едни тврдат дека Османи пресадил коса, други дека носи надградба или пак перика, „Фокус” реши да ја открие „мистеријата” и лично поразговара со вицепремиерот на темата.

-Не станува збор за пресадување на коса, иако кога би имал можност, би сакал, открива дека промената се должи единствено на новиот бербер и бил презадоволен од неговата работа.

-Имам нов бербер, од Скопје е, задоволен сум од тоа како ми ја средува косата. Станува збор за едноставна работа, единствено косата ми е пуштена подолго, значи потпорасната. Немам комплекси за косата, само новиот бербер се докажа како многу вешт – раскажува

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Но денеска од страна на ЕБУ беше објавено дека настанала грешка во бодувањето, односно при гласањето.

СКАНДАЛ: Грешка при гласањето на Евровизија- Тамара Тодевска освоила повеќе бодови

На овогодинешната Евровизија која се одржуваше во Тел Авив, Израел, нашата претставничка...

На официјалната Фејсбук страна на Комити Скопје беше објавена моќна порака, за тоа како вистински треба да изгледа парадата на гордоста.

ФОТО: „Парада на Гордоста” од нашата младост вака се организира

Откако пред два дена беше соопштено дена првата Парада на гордоста (Skopje Pride) за правата...