Ниту еден од пратениците не ја образложи својата оставката пред колегите пратеници.

Објавил: Стојче Бушин | 27 октомври, 2020 13:14

Оставки на пратениците Зекири, Лукаревска, Бајрами и Дурловски

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Собранието на денешната седница ги констатираше оставки на четворица пратеници – Игор Дурловски, Бајрам Реџепи од ДУИ и на Мухамед Зеќири и Сања Лукаревска од СДСМ. Ниту еден од пратениците не ја образложи својата оставката пред колегите пратеници.

Пратениците Сања Лукаревска и Мухамед Зекири го поминуваат последниот ден во Собранието!

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески објави фотографии со нив и им поскапа успех.

„Им благодарам за трудот што го вложија во работата на пратеничката група…
Ми беше задоволство да соработувам во тешки услови на функционирање.
Сигурен сум дека ќе дадат огромен придонес каде и да бидат зошто ги имаат сите квалитети, напиша тој на фејсбук. 

Констатирана е и оставката на Бајрам Кадрија од ДУИ кој се најавува за директор на АЕК.

Оставка поднесе и Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ кој поднесе оставка од морални причини образложувајќи на социјалните мрежи дека не може да ги оствари политичките цели преку парламентот!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Дали е македонското здравство преде свршен чин? Како мисли минсигтерот Филипче да се бори против епидемијата, во вакви катасторфални услови.

Страв и трепет во Битолската Болница, двајца на приемно на инфузија заедно со два лешеви

Магазин дојде до ексклузивни фотографии, каде се гледа голготата на Македонското Здравство. Имено...

Изразувањето сочувство е едно од правилата за добро однесување, кое произлегува од домашно воспитување и општествената норма што треба да се почитува, особено ако сте носител на важна и одговорна функција во државата.

Стоилковиќ: Срамно однесување на Заев и Пендаровски по смртта на српскиот патријарх Иринеј!

Претседателот на Демократската партија на Србите и пратеник Иван Стоиљковиќ остро...

Оттука, со право можеме да прашаме, што е следниот чекор на патот кон Европа? Да почнат ниту да не ги огласуваат слободните работни места надвор од партиските штабови!?

Левица утре поднесува 61 барање за надзор до инспекторат за труд поради партиски вработувања во училиштата

Одамна се зборува за партизацијата на јавните служби, и одамна истата состојба сè...

Самото сервисирање на долгот (исплата на рати и камати) изнесува околу 30% од јавните приходи.

Предложениот лек за должничката криза е поопасен од самата болест од која е зафатена македонската економија

Јавниот долг забрзано се движи кон неодржливост. Нетранспарентноста, неотчетноста...