Драгоје Милинковиќ од Прибој е убил пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, по нарачка на нејзината свекрва Зорица Марјановиќ.

Објавил: Сара Фемина | 5 ноември, 2019 22:45

ОТКРИЕНА МИСТЕРИЈАТА НА ВЕКОТ: Свекрвата на Јелена го нарачала убиството – пејачката ја убил бизнисменот Драгоја Милинковиќ!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Курир.рс ја открива најголемата мистерија во Србија- Убиецот на Јелена Марјановиќ, но и позадината на монструозното убиство.

Драгоје Милинковиќ од Прибој ја убил пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, по наредба на нејзината свекрва Зорица Марјановиќ.

Ова го пишува во анонимното писмо кое пристигна во Вишиот суд во Белград, пред почетокот на денешното судење на Зоран Марјановиќ, на кое му се суди дека на 2 април 2016 година на насипот Црвенка во Борча ја уби сопругата Јелена Марјановиќ.

Обвинителството го товари за убиство на сопругата Јелена на насипот во Борча на 2 април 2016 година, додека нивната малолетна ќерка, која дошла со нив во насипот на Црвенка во Борча, била во непосредна близина на местото на злосторството.

Како што дознава курир.рс непознатото писмо пристигна во судот од Швајцарија, а во него е напишано дека Јелена со повеќе удари во главата е убил човек кој бил клиент на мајката од Зоран.

Во утрешното издание курир.рс ќе го објави целиот текст од писмото.

Обвинетиот Зоран Марјановиќ денеска пристигна во Палатата на правдата, каде започна судењето пред Вишиот суд во Белград под обвинение за брутално убиство на неговата сопруга Јелена на 2 април 2016 година во Борча.

Адвокатот Александар Зариќ пристигна прво пред Палатата, а наскоро Зоран Марјановиќ со уште двајца адвокати, Стефан Јокиќ и Никола Думниќ. Марјановиќ дојде во црн костум и црна кошула со очила, а пред судот беше пречекан од бројни медиумски екипи.

Марјановиќ денес за прв пат ја презентираше својата одбрана детално, додека тој кратко се изјасни за невин на претходното рочиште во септември. Од почетокот на овој случај, тој негира дека ја убил својата сопруга, која се занимавала со пеење народна музика.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Србија остана без генијалецот Михаило Спориќ, поради што Кембрич прогласи три дневна жалост.

Српскиот генијалец Марко(22) почина од оваа врста на РАК: Нема врска со пушење, но оваа болест е најлоша од сите што ги знаеме!

Рак на белите дробови скоро па никогаш не дава никаков знак, но кога ќе се открие во...

Можно е убиецот да го напишал писмото. Од каде да знаеме ние! Како воопшто Н.Н лицето напишало писмо?

ЕКСКЛУЗИВНО: Се огласи Марјановиќ за обвинението дека неговата мајка го нарачала убиството: ЕДВАЈ ЈА ВРАТИВМЕ ВО ЖИВОТ

Зоран Марјановиќ кој е обвинет дека на 2 април 2016 година ја убил сопругата Јелена Марјановиќ,...

За убиството знам од медиумите и ништо друго, рече Драгој Милинковиќ кој се уклучи во живо на социјалните мрежи.

СЕ ОГЛАСИ “УБИЕЦОТ” НА ЈЕЛЕНА: Не ја познавав жртвата – Анонимното писмо ми го намести бившата жена!

Драгој Милинковиќ бизнисменот од Прибој, кој е обвинет во анонимното писмо дека ја...

Марјановиќ на рочиштето кое се одржа во септември, негираше дека ја убил својата сопруга, а деталната одбрана ќе ја изнесе во вторник на судењето.

Започнува судењето на Марјановиќ за тешко убиство на сопругата: Му се заканува затворска казна од 40 години!

Во реновираната палата на правдата во Србија, пред Вишиот Суд во Белград, во вторник...