Ќе се изненадите кога ќе прочитате која е причината поради која што Шакира и Пике се одлучиле на ваков чекор

Објавил: admin@magazin | 19 јули, 2018 21:09

Откриено зошто Шакира на децата им даде православни имиња!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Ако сте се запрашале зошто Шакира и Пике им дадоа на своите деца православни имиња стигна и одговор:

Кога во 2014 година супер ѕвездата Шакира на своето прво дете му го даде името Милан, многумина се изненадија но и во исто време го пофалија нејзиниот избор, додека пак за Сашо не беше толку чудно бидејќи и се очекуваше.

Светските портали во прв план го ставаат таткото на Шакира Вилијам, кој спрема едни е по потекло Македонец, спрема други одраснал во православна околина.

Кога славниот пар колумбијанката Шакира и нејзиниот сопруг фудбалерот Жерар Пике  се одлучиле на нивниот прв син да му го дадат името Милан привлекоа големо внимание кај медиумите а на вториот дете му го дале името Сашо . Уште тогаш медиумите почнаа со шпекулации зошто родителите се одлучиле да им дадат на децата такви имиња од православната вера.

Некои Интернет портали пак објаснуваат дека татко и на Шакира, Вилијам Мебарак Чадид роден во Либанон, по вероисповест католик уствари е потомок на некој православен Македонец.

Додека другите портали тврдат дека таткото на Шакира живеел во некоја зграда со православни Грци и Сиријци и дека тие имале големо влијание врз него.

Сепак оваа вторава теорија е малце поневеројатна бидејќи нити Грците ниту Сиријците немаат име Милан и Сашо.

Во секоја случај боженствено е тоа што Шакира и Шпанецот Пике на своите деца им дадоа православни имиња.

 

Happy 2018!

Ein Beitrag geteilt von Gerard Piqué (@3gerardpique) am


 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Голем број на студии докажаа дека овој принцип е штетен за општата здравствена состојба, особено кога станува збор за хронични пациенти.

ГО ПОМЕРИВМЕ ЧАСОВНИКОТ НАПРЕД: Еве каква промена се случува кај жените и што треба да направат!

Заштеда на дневното време во Европа започна во ноќта помеѓу сабота и недела, кога ги...

Подобриот квалитет на воздухот, според научниците од универзитетот, би можел да спаси помеѓу 50 000 и 75 000 луѓе од предвремена смрт.

ПОСЛЕ КОРОНА, НИ СЕ ЗАКАНУВА НОВА КАТАСТРОФА: Од ова нема да можеме да се заштитиме со изолација!

Пандемијата на коронавирус го смени начинот на живот во целиот свет.  Драстичните...

Според неофицијални информации, братот на претседателот на Црна Гора на крајот бил поставен на клиника во главниот град на Црна Гора.

ДРАМА ВО СЕМЕЈСТВОТО НА ЦРНОГОРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Ѓукановиќ доживеа тежок инфаркт!

Првиот човек на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, вчера ја преживеа најголемата драма од неговиот...