Секој сака да знае каде ќе живее кралската двојка по нивното повлекување.

Објавил: Перо Милчин | 4 февруари, 2020 17:52

Откриено од што ќе живеат Меган и Хари: Се откажаа од титулата но и понатака ќе живеат во луксуз

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл сепак ќе бидат финансирани од кралската ризница и ќе можат да сметаат на приближно три милиони долари што ќе ги добијат од идниот крал, принцот Чарлс.

Во последните неколку недели Мегзит беше главна медиумска тема. Уште од времето кога принцот Хари и Меган го шокираа светот со најавата дека се разделуваат од кралското семејство, во јавноста има љубопитност за плановите.

Секој сака да знае каде ќе живее кралската двојка по нивното повлекување.

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл сепак ќе бидат финансирани од кралската ризница и ќе можат да сметаат на приближно три милиони долари што ќе ги добијат од идниот крал, принцот Чарлс.

Дали Меган ќе ја задржи титулата на војвотката? Дали тензијата меѓу принцот Хари и принцот Вилијам ќе доведе до расцеп на семејството?

Колку што е запознаена јавноста, тие продолжуваат да водат луксузен и привилегиран живот, потпирајќи се на парите на даночните обврзници.

Кога решија да се повлечат од функцијата, беше прашањето како ќе заработат пари во иднина, како ќе се издржуваат себеси и својот син.
На крајот излегува дека тие ќе продолжат да земаат пари од кралскиот фонд.

Финансиската поддршка ќе дојде од таткото на Хари. Принцот Чарлс дел од богатството го заработува преку Војводството Корнвол, приватна сопственост која ги финансира сите негови активности.

Иако веќе нема да добијат кралски должности, Хари и Меган ќе можат да сметаат на околу три милиони долари.
Не е невообичаено детето по неговата смрт да добие дел од наследството на неговиот татко, но принцот Хари е исклучок во овој случај, бидејќи тој не е ниту наследник ниту управник.

Оваа одлука е многу дарежлива и изненадувачка со оглед на тоа што принцот Чарлс се чувствува предаден од лошата одлука на Хари да се повлече од својата кралска позиција, пренесуваат странските медиуми.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Одмор

Туристите ќе поминат низ „тројна проверка“, која вклучува проверка на податоците од каде потекнуваат, мерење на температурата и преземање детални податоци доколку има потреба да се следат.

ШПАНИЈА ОД ДЕНЕСКА ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ: Нема карантин, ТУРИСТИТЕ СЕ ДОБРЕДОЈДЕНИ!

Шпанија денес ја укинува вонредната состојба прогласена поради пандемијата на коронавирус...

Меѓународната организација за цивилен транспорт (ИЦАО) ги советува авиокомпаниите да го ограничат пристапот на патниците до тоалетот, заради нивната безбедност. Ова е особено е за кратки летови.

Ако планирате одмор во Турција мора да го знаете ОВА: Нови услови за туристите, воведени големи ограничувања!

„Туркиш ерлајнс“ испрати порака до српските агенции дека патниците повеќе немаат...

Атинската плажа Акти Вулас е една од најпосетуваните кога станува збор за атинските плажи. Добро организирана и полна со содржина, обично лесно привлекува туристи, но не овој викенд.

ПРВИ СЛИКИ ОД ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ: Уживање на плажите со музика и коктели (ФОТО)

Грција е една од првите земји што ја отвори сезоната за туристи. Атинската плажа Акти...