Но, утринава Охрид се разбуди во смет. Овие фотографии кружат по социјалните мрежи денеска!

Објавил: Стојче Бушин | 1 август, 2020 14:29

Охрид полн со ѓубре: Срамотни сцени оставија туристите викендов(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

На социјалните мрежи денеска се споделуваат фотографии од ѓубре кое домашните туристи го оставаат зад себе во туристичкиот центар Охрид!

Но, утринава Охрид се разбуди во смет. Овие фотографии кружат по социјалните мрежи денеска!

Овие фотографии кружат по социјалните мрежи денеска од Охрид!

Мерките и препораките за заштита од Ковид-19 не се почитуваат во целост, особено во вечерните часови во централното градско подрачје, на кејот и околу пристаништето. Како се седело синоќа крај Охридското Езеро, така се оставиле пластични ќеси, пластични чашки, кутии од цигари, пластични шишиња од пијалоци (пиво, сокови), хартија, лименки, хартија, итн, објави Нова Тв!

Министерството за здравство апелира да се почитуваат донесените протоколи од Комисијата за заразни болести, кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во текот на пандемијата со КОВИД-19, како од страна на посетителите, така и од страна на вработените.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Ставот на Пендаровски е дел од интервјуто за Дојче веле, кое интегрално ќе биде објавено утре.

Пендаровски за ДВ: Спорот со Бугарија може да се реши само ако се почитува достоинството на македонскиот народ

Антифашистичката борба е во темелите на современата македонска држава, а во таа борба...

Изгубен човек во простор-времето. Човек без никаков сенс за државничка политика. Корумпиран човек кој, ако не му се спротивставиме, ќе не направи народ без држава!

Апасиев: Ако не му се спротиставиме на Заев ќе не направи народ БЕЗ ДРЖАВА!

Мора да дозволиме заедничката и споделената историја да не обедини нас, граѓаните...

- МАКЕДОН потсетува на одлуките на референдумот од 8 септември 1991 година и референдумот од 30 септември 2018 година, и повторува дека ЕУ и НАТО не се достојни за промена на името на државата Македонија и идентитетот на Македонскиот народ!

МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКИОТ ДЕЛ НА МАКЕДОНИЈА ЗГРОЗЕНИ ОД ИНТЕРВЈУТО НА ЗАЕВ ЗА БГНЕС!

СОЈУЗ НА ЗДРУЖЕНИЈАТА НА МАКЕДОНЦИТЕ И ДЕЦАТА БЕГАЛЦИ ОД ЕГЕЈСКИОТ ДЕЛ НА МАКЕДОНИЈА...

На социјалните мрежи реагираше и режисерот Владимир Милчин, велејќи дека Заев со скандалозната изјава ги навреди живите и мртвите во нашата земја!

МИЛЧИН: Ова што го прави Заев е капитуланство, ги навреди живите и мртвите МАКЕДОНЦИ!

Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците, кои се бореа за слободата...