Само неколку недели откако напиша статус во кој вели дека ќе даде се од себе во борбата против ВМРО-ДПМНЕ и луѓето блиски до партијата, Павле Богоевски вети дека ќе штрајкува со глад и гол и бос ќе седи пред Основниот суд во Скопје.

Објавил: Катерина Крстиќ | 17 декември, 2022 16:02

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЌЕ ШТРАЈКУВА СО ГЛАД ДОДЕКА НЕ СЕ ВРАТИ МИЈАЛКОВ ВО ЗАТВОР!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Не е лесно да се биде борец за правда во Република Македонија, но некој мора.

Павле Богоевски вети дека ќе штрајкува со глад и гол и бос ќе седи пред Основниот суд во Скопје.

“НЕМА ДА ИМ ПРОЈДЕ! ЕВЕ, ЈАС ДА НЕ СЕ ВИКАМ ЈОВИЦА ПОП-ХАЏИ-МИТРЕВ АКО ИМ ПРОЈДЕ ОВА!!!! ВИ РЕКОВ! ЌЕ СЕ БОРАМ ДО СМРТ ПРОТИВ НАЦИОНАЛИЗМОТ! ЌЕ ИМ СМЕТАМ! ЌЕ ИМ ВИКАМ! ЌЕ ГИ ФАРБАМ! НЕМА ДА ИМА МИР ОД МОЈА СТРАНА СЕ ДОДЕКА НЕМА ДА ИМА ПРАВДА! А ОВА ШТО СЕ СЛУЧИ СО ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА МИЈАЛКОВ Е ДЕФИНТИВНО СИЛУВАЊЕ НА ПРАВДАТА!!! ЌЕ ШТРАЈКУВАМ ГОЛ И БОС ПРЕД ОСНОВНИОТ СУД! ЌЕ ШТРАЈКУВАМ СО ГЛАД! ЕКСТРЕМНАТА НЕПРАВДА БАРА ЕКСТРЕМНИ МЕРКИ! НЕМА ДА ИМ ПОМИНЕ!!!” – напиша Павле Богоевски во фејсбук статус кој не сме 100% сигурни дека целосно го разбираме.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Нападот врз полицијата на Косово и ЕУЛЕКС, како и сите акти кои водат кон ескалација на ситуацијата се неприфатливи, напиша вечерва министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот фејсбук профил.

Бујар Османи се огласи за состојбата во Косово

Со голема загриженост ја следиме состојбата на северот на Косово. Нападот врз полицијата...

Свети Климент Охридски е продолжение на духовната и хумана дејност на светите Кирил и Методиј за описменување на народот.

Честитка по повод празникот Свети Климент Охридски од Христијан Мицкоски

Дозволете ми во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните на Република Македонија...

Северна Македонија потпиша договор со ЕУ, на кој што стојат потписите на сите земји членки на Европската Унија, вклучително и потписите на нашите соседи Грција и Бугарија.

Заев: Нашиот македонски сон стана реалност

Нашиот македонски сон стана реалност ! Потпишавме договор со Европската Унија на македонски...