Разни коментари може да се прочитаат на социјалните мрежи, а меѓу нив е и коментарот на адвокатот Јанаки Митревски кој јавно преку Фејсбук статус се понуди да направи тест за да се докаже дали Богоевски користел наркотични средства. Адвокатот му нуди сума од 60.000 ден. колку што чини тестот во Ману.

Објавил: Катерина Крстиќ | 16 мај, 2019 10:37

Павле јас ќе ти платам тест во МАНУ- и адвокатот Јанаки удри по Богоевски

Фото/Текст извор: ©магазин.мк фото: Јавно.мк

Откако пред два дена во јавноста излезе “Бомба”, односно аудио снимка на која може да се слушне како пратеникот Павле Богоевски, поранешен активист на Шарена Револуција прави нарачка за како што вели тој масло од канабис, јавноста се крена на нозе.

Разни коментари може да се прочитаат на социјалните мрежи, а меѓу нив е и коментарот на адвокатот Јанаки Митревски кој јавно преку Фејсбук статус се понуди да направи тест за да се докаже дали Богоевски користел наркотични средства. Адвокатот му нуди сума од 60.000 ден. колку што чини тестот во Ману.

Фејсбук стасус на адвокатот Јанаки

Павле вика бил подготвен да му се направи тестирање. Павле бесплатен правен совет од адвокат – DONT GO THERE!!

Или веќе чим така си одлучил еве јас се нудам да помогнам да си ја докажеш теоријата. Не тестови од 200 ден од Зегин или крв урина. Еве јас ти предлагам во МАНУ лабараторијата праат тест од влакна од коса и има да ти извадат историјат каков тип млеко си пиел а не какви наркотици си земал или не. Тоа тестирање чини 60.000,00 денари и се нудам ЈАС да го платам. Alea iacta est!!!!”напиша Јанаки на Фејсбук.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Ескалираше ситуацијата на протестот против бугарскиот предлог кој се одвива трет ден по ред пред Владата.

Граѓани кои излегоа да го изразат својот револт ја пробија заштитната ограда и со предмети фрлаат кон Влдата.

Ламбе го запали францускиот предлог: Ако мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка

Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка, кажа пејачот Ламбе...

Владата попладнево го објави на македонски јазик предлогот на француското претседателство за надминување на спорот со Бугарија и почеток на преговорите со ЕУ.

Владата го објави францускиот предлог на македонски јазик

Верзијата на англиски јазик, пак, беше објавена во петокот (1 јули), а оттогаш започнаа...

Нека го тргнат ова, нека ги тргнат овие 4 точки. Да биде европски патот, исто како за Албанија, Србија, Црна Гора, Хрватска, Бугарија кога стануваа членки. Не го тргнат ова, нека ги остават Копенхагеншките критериуми и нека ни ги остават критериумите кои се поврзани со процесот за стабилизација и асоцијација. Чуму потребата овој мал народ да се асимилира, кому му сметаме ние?

Мицкоски: Продолжуваме со протестите додека не се тргнат деловите од предлогот кои го асимилираат македонскиот народ

Имавме речиси едночасовна средба со премиерот Ковачевски. Средбата би рекол беше од...