Претходно австријците постигнаа погодок со што остварија водство.

Објавил: Рејхан Бајрами | 13 јуни, 2021 18:35

ПАНДЕВ ЈА ПОГОДИ МРЕЖАТА НА АВСТРИЈЦИТЕ: Резултатот е 1:1

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев во 28-мата минута од натпрварот меѓу Македонија и Австрија ја “погоди” мрежата на австријците – резултатот сега е 1:1!

Претходно австријците постигнаа погодок со што остварија водство.

Македонската фудбалска репрезентација истрча на теренот на „Националната арена“ во Букурешт со громогласен аплауз и овации од навивачите на трибините, која во еден глас со нив ја пееше химната!

Европското фудбалско првенство почна и за Македонија со дуелот со Австрија, пред чиј почеток на стадионот блесна џиновско македонски дрес со сонцето на него.

Тоа предизвика еуфорија пред илјадниците македонски навивачи во Букурешт, кои дојдоа да ги бодрат своите херои.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Нашиот ас имаше бројни извонредни настапи во дресот на Џенова, по што бројни „фаци“ во италијанскиот фудбал предводени од Антонио Конте апелираа до Пандев дека има да покаже уште многу на терените и дека не треба да се пензионира.

Пандев донесе одлука, ќе игра уште една година!

Горан Пандев е подготвен да продолжи да игра фудбал уште една година, одлука што најдобриот...

„Игор Ангеловски самиот најави дека по завршувањето на Европското првенство ќе бара нови предизвици во својата кариера и сега е време ние да ја почитуваме неговата одлука и да ја покажеме нашата благодарност за неговата работа и страст во сите овие години на чело на македонската А репрезентација“.

Благоја Милевски од 1. август нов селектор на македонската А репрезентација

Благоја Милевски од 1. август нов селектор на македонската А репрезентација Муамед...

Натпреварот против Холандија, утре со почеток од 18 часот, ќе биде 122. за 37-годишниот Пандев од неговото деби во националниот дрес во 2001 година во мундијалските квалификации против Турција.

Горан Пандев утре го игра последниот меч за Македонија

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев објави попладнево...