Во Зелениково се чувствува доаѓањето на есента, па ноќите се многу ладни. Во Шутка како е, ви пушта ли Еско ноќе некакво греење? Имам, од времето додека одев на лов, топла вреќа за спиење, ако не да ти ја испратам преку Фрчковска.

Објавил: Катерина Крстиќ | 23 септември, 2019 19:50

Пандов: Катице те местат, отвори си ја душата, олесни си се, збриши ги Заев и Шеќеринска

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Мила моја Кате. Овие се тие денови во кои го сфаќаш значењето на зборовите: „Годината минува, денот никогаш“!

Во Зелениково се чувствува доаѓањето на есента, па ноќите се многу ладни. Во Шутка како е, ви пушта ли Еско ноќе некакво греење? Имам, од времето додека одев на лов, топла вреќа за спиење, ако не да ти ја испратам преку Фрчковска. Со качулка е, па и главата ќе си ја покриваш. Ти како гевгеличанка зимурлива си, малку ти треба да настинеш или не дај боже да се укочиш. Можеби е рано, ама ако сакаш со вреќата и калчинки да ти испратам, па со нив ќе си се шеташ низ соба. Ако веќе не можеш менталното, тогаш барем чувај го телесното здравје. Внимавај на терапијата и какви апови пиеш, не верувај на никого освен на децата. На Сашо Василевски немој никако, пошто се гледа дека бил со тебе само за да те искористи.

Фејсбук статус на Александар Пандов

Кате пред некој ден бев на свадба и пази што ми се случува. Додека седнат на округла маса се докажувам со останатите гости дека си злоупотребена од Шеќеринска и Заев, ми приоѓа еден од музичарите и ми вика: Пандов ние како бенд многу те почитуваме и сакаме да ти исполниме една музичка нумера. Додека да изговорам Димче Могилче, ме претркуваат сите седнати на асталот и хорски викаат: Като Катинке! Не можеш да веруваш, музичариве ко од пушка кога ја викнаа: Като Катинке, ти детелинке, зошто не ми зборуваш,видов не видов станав да играм и тоа на кец. Пеам јас, пеат сите, насмевки кај сите на лицата од шестка до шестка, едно време да ти кажам срам ми падна! Си мислам што ти е живот, јас пијам, пеам, се веселам, а ти се тресеш ко куче од студ во келија. Тоа е, животот е некогаш сив, некогаш жут!

Повеќе пати до сега ти имам пишано, но кога си ти во прашање не ми е тешко да ти повторам, Катице те местат. Ако одиш по паметот на Фрчковски, ти и Боки Тредичи на крај најкабает ќе испаднете. Како слушам Зоки Кичеец веќе се договорил со Вилма да свирка, па ти види. Будалче отвори си ја душата, не држи во себе, олесни си се. Тука надвор на секого му е јасно дека ти и Боки не сте мозокот на Рекетот, туку тоа се Шеќеринска и Заев. Ти го имаш клучот од портите на цунамито кое ќе ги збрише овие двајца, ако го употребиш и ги отвориш. Со тоа многу ќе и помогнеш на Македонија и на сите нејзини граѓани да се спаси од нив, а тие тоа нема да ти го заборават.

#ТвојАлександар

Фејсбук статус на Александар Пандов

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Сите овие монтирани случаи и местенки, вклучително и за ова што сега очајно се повторува, издишаа како балон, затоа што за измислици не може ниту да има докази – ни изјави Заев.

Вице Заев за Фокус: Ова се измислици- Ме потсетува на времето од РЕЖИМОТ, времето на јавен отстрел на семејства и монтирани случаи во судството

Струмичкиот бизнисмен Вице Заев, брат на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев, реагира...

Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека Комисијата за заразни болести, по повод новите препораки на Светската здравствена организација за ширењето на корона вирус, кој веќе има епицентар во Вухан заклучи дека нема простор за паника.

Од утре превентивни мерки во Македонија од корона вирусот

Од утре ќе се превземат превентивни мерки за коронавирусот и ќе се скенираат со термална...

Рускоска тврди дека тогаш на распит биле повикани Зоран Заев и неговиот брат, Вице, но поради немање докази случајот во 2018 е затворен.

Случајот беше затворен поради немање докази- се огласи Рускоска по новата бомба од „ЛА ВЕРИТА“

По објавената снимка во италијанскиот весник Ла Верита, насловен “Купопродажба на...

Постоечката документација во Обвинителството за борба против организиран криминал во Скопје поседува извадоци од снимени разговори од кои може да се заклучи дека експремиерот Зоран Заев заедно со неговиот брат Вице Заев, зборувајќи отворено на телефон, управуваат со развиена мрежа за купување гласови базирана на пари и уцени, со цел добивање гласови, посебно од Ромите кои живеат во Струмица.

„Ла верита“: Зоран Заев плаќал по 10 евра за гласови

Откако вчера објави скандал насловен “Купопродажба на гласови во Македонија” денеска...