Јас сум веќе три години под прогон и на маргините на случувањата, искрено би ви дал поддршка како што вие ми дадовте мене на 5-ти октомври 2017 година до денес!

Објавил: Рејхан Бајрами | 1 декември, 2019 16:10

ПАНЧЕВСКИ: Колешки судии, оваа БУДАЛА ЗАЕВ ви ги скрши кичмите и интегритетот за него сте искористени инструменти

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

ЗОРАН ЗАЕВ и криминалната банда од обвинителство и Антикорупциска ќе ги проверувале имотите на судиите, абе криминалци да имавте кредибилитет ќе беше во ред ама вие сте ОКСИМОРОНИ, пишува на социјалните мрежи судијата Владимир Панчевски.

“ДОШЛА МАЦА НА ВРАТАНЦА”

Е колеги и колешки, судии и обвинители вие кои стоевте мирно пред оваа будала, вие кои се поклонувавте полтронски да носите одлуки по негова мерка за да го зачувате своето бедно место во системот, сега по оваа најава сум сигурен дека со судството ќе почне и изборната кампања на политичките партии. Ви посакувам помалку да боли!
Ете го вашиот Зоран Заев кому му дозволивте за “ќешче” да ве стави под свое, ви ги скрши кичмите и интегритетот, а сега за него сте непотребни и искористени инструменти, средство со кое ја уништи Македонија и сака да ве реши, сега продолжете да молчите, во брзо време ќе гледаме глави една по една …
П.С. Јас сум веќе три години под прогон и на маргините на случувањата, искрено би ви дал поддршка како што вие ми дадовте мене на 5-ти октомври 2017 година до денес!

ЗОРАН ЗАЕВ и криминалната банда од обвинителство и Антикорупциска ќе ги проверувале имотите на судиите, абе криминалци да имавте кредибилитет ќе беше во ред ама вие сте ОКСИМОРОНИ!
И да ме извините нема да дозволам еден “сељак” да зборува вака мене, човек по потекло од Скопје четврта генерација да ме става во уста и да ми проверува имот стекнат со труд и работа со генерации ! Доста беше!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Денеска во Росоман со претставници на бизнис секторот и со вработените во повеќе фирми разговаравме за справувањето со последиците од економската криза предизвикана од коронавирусот!

Филипче му измери температура на Заев: Имам температура 36,5

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче денеска беа во...

На фотографијата се гледа дека Мисајловски и останатите на средбата не ги почитуваат мерките за физичко дистанцирање, ниту пак носат заштитни маски.

(Фото) Мисајловски и Тони Михајловски без маски во кафуле во Куманово

Носителот на листа во ИЕ 2 на ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски, со кандидатот за пратеник...

Тука луѓево плачат за пет шест капки повеќе кислород и те гледаат на начин на кој стануваш ПОЧОВЕК!!
Да да борбата тука е за воздух!
Умирањето тука не е процес!

Доктор од Инфективна: Тука луѓево плачат за пет шест капки повеќе кислород!

Гоце Марков е медицинско лице од внатрешноста на Македонија, а на својот Фејсбук профил...

ќе остане запишано дека на 15 јули НАРОДОТ што тагува кога ВЛАСТОДРЖЦИТЕ слават се побунил и го урнал режимот на Заев Први Преспански, додава Силјановска-Давкова.

Силјановска-Давкова: Македонска Преспанска трагедија

Професорката Гордана Силјановска Давкова по повод две годишнината од Договорот од...