Фотографијата на човекот со кого разговарала Јанева е скриена.

Објавил: Сара Фемина | 9 ноември, 2019 8:59

ФОТО НА ДЕНОТ ОД ШУТКА: КАТИЦА ЈАНЕВА легната и расположена зборува на мобилен со непознато лице(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Фотографија на екс шефицата на СЈО Катица Јанева вчера се појави на социјалните мрежи.

Скопјанецот Дини Муареми објавува фотографија на која се гледа насмеаната Јанева додека разговара на некој видео сервис на социјалните мрежи.

Јанева најверојатно е сликана додека се наоѓала во својата ќелија или во некоја од заедничките простории на истражниот затвор во Шутка.

Фотографијата на човекот со кого разговарала Јанева е скриена.

Според затворските правила затвореници не би требало да користат интернет и мобилни телефони.

Магазин се оградува од содржината на објавениот материјал. Како портал го пренесуваме материјалот за информирање претходно објавен јавен интерес.

*Напомена: Магазин не одговара во однос на вистинитоста на материјалот, нема информација за времето кога тој е снимен, ниту содржината.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Апликацијата „Мој Воздух“ завчера покажа дека најголемо присуство на ПМ 10 честички има во населбата Ново Лисиче и кај Ректорат.

АЛАРМАНТНА СИТУАЦИЈА-МАКЕДОНИЈА СЕ ГУШИ: Ова се најзагадените градови

Воздухот во нашата земја и денеска е загаден, а според мерењата на прво место се наоѓа...

Благодарение на политиките на Владата предводена од СДСМ и програмата за едно општество за сите, денес сите заедно живееме и функционираме.

АНГЕЛОВ: СДСМ го отвори патот кон иднината, благодарение на нив сите заедно живееме и функционираме

„Нема поголем патриотизам и почит кон државата од она што се направи во изминатите...

Моменталната проценка води дека гледаме можност за Македонија да започне преговори со ЕУ, а таква можност не гледаме за Албанија.

ЖЕЖОК ШАМАР ЗА АЛБАНИЈА ОД ХОЛАНДИЈА: Македонија може да започне преговори со ЕУ, Албанија НЕ

Амбасадорот на Холандија во Скопје, Дирк Јан Коп изјави дека неговата земја моментално...