„Намини ноќва“ е насловот на новиот сингл на Панче Касапски

Објавил: admin@magazin | 14 јули, 2018 11:36

Панче Касапски со нова летна песна

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

„Намини ноќва“ е насловот на новиот сингл на Панче Касапски. 

Станува збор за песна со побрз ритам, со џез и фанк-призвук и позитивни вибрации, на која штипскиот музичар се потпишува како автор на музиката, a за стиховите доби помош од легендарната Маја Оџаклиевска, за која песната била првично наменета, а аранжманот, продукцијата, миксот и мастерингот се на Иле Спасев.

Сето тоа е визуелно дополнето со одлично видео во реализација на екипата од продукцијата „Пирамид“, а покрај Панче, главната женска улога ја доби Марис Џолин (Maryse Jolene). 

Како изгледа и звучи „Намини ноќва“ дознајте подолу:

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Поп

Четири девојчиња од хорот  на „Златно славејче“ напишаа и снимија песна за Влатко Илиевски, Ќе се потрудиме да го зачуваме твоето дело и никогаш да не бидеш заборавен!"

Четири славејчиња со песна за Влатко Илиевски- Со тебе пораснавме, а сега те нема!

Четири девојчиња од хорот  на „Златно славејче“ напишаа и снимија песна за Влатко...