Станува збор за ворила покрај кои се движела германската канцеларка

Објавил: admin@magazin | 8 септември, 2018 16:22

Пајакот на Шилегов креваше автомобили за кои уредно било платено (ФОТО)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Поради посетата на германската канцеларка, Ангела Меркел во Скопје видливо беше присуството на голем број на полицајци како и ограничено беше движењето со автомобил.

Се отстрануваа и автомобили кои на некој начин претставуваа некој вид на закана за високиот гостин. Пајакот на Шилегов отстрануваше дури и возила кои што уредно си платиле за паркирање.

Ова беше прва посета на еден германски канцелар до сега. Посетата на Меркел доаѓа во пресрет на престојниот референдум за промена на името на државата закажан за 30 септември.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести