Со тоа Орбан стана првиот премиер на модерна Европа кој се осуди јавно да ја покаже светската елита која управува со нашата реалност. Орбан кажа едно интересно предупредување:ја повика јавноста на будење, за да не се случи некои избрани поединци да владеат со светот. Со тоа недвосмислено признал дека постојат врвни поединци кои не би го бирал човештвото, а имаат тенденција да владеат со планетата.

Објавил: Весна Петровска | 16 мај, 2019 10:09

Пеколниот план на Сорос: Европа ќе ја покори со мигрантите – овој план е подготвен уште во време на Втората Светска војна

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Пред неколку дена унгарскиот премиер Виктор Орбан го шокираше светот изјави како мултиглобалистот, еден од господарите на хаосот, Џорџ Сорос, предизвика мигрантска криза која во овој момент ја уништува Европа. Додал дека Сорос предводникот на левицарската организација и активист, под чија палка се одвива преселување на еден континент во друг.

 

Со тоа Орбан стана првиот премиер на модерна Европа кој се осуди јавно да ја покаже светската елита која управува со нашата реалност. Орбан кажа едно интересно предупредување:ја повика јавноста на будење, за да не се случи некои избрани поединци да владеат со светот. Со тоа недвосмислено признал дека постојат врвни поединци кои не би го бирал човештвото, а имаат тенденција да владеат со планетата.

Што преку ноќ теоријата на заговор, станала реалност. Дека Орбан е во право кога зборува за тоа , ова го потврдува и самиот Сорос. Иако некој како него треба да биде неважен на луѓето, но тој самиот се става во позиција да дава упатство на Европа – поточно на државниците во ЕУ закони: „Морате да ги примите мигрантите во Европа“.

За Project Syndicate, социјалниот форум отвара пропаганди, тој отворено изјавува дека ЕУ е должна да згрижи најмалку милион муслимански мигранти годишно и за таа година да се троши 16,8 милијарди долари, севкупно 17 милијарди долари годишно. Долг?

Како што Сорос и понатаму наведува, парите за да се прифатат мигрантите ќе ги дава ЕУ од наредните европски земји и САд во форма на долгорочно обврски, со тоа јавно признава дека се е испланирано од порано. „ЕУ треба сп сеопфатен план да и одговир на кризата, треба ефикасно да управува над токовите за барање на азил и Европа на уреден начин и со добро темпо да ја задржи способноста да ги апсорбира, мора да се има сеопфатен план мора да се прошири надвор од границите на Европа, пишува Сорос и додава дека станува збор за глобалистички планови кои треба да ги предводи ОН. Индиректно, Сорос потврдува се она што експертите на теорија на заговор го тврдат со години.

Новиот светски поредок се воспостави дека е под ОН кој со децении подготвува хаос кој го набљудуваме денес.

Според Сорос, ма мигрантите мора да им се допушти сами да бираат каде да продолжат.

– Инвазијата е водена, од една страна со криумчарење на луѓе, а од друга страна со оние активисти ( за човекови права) кои ги поддржуваат сите оние слаби држави, рекол Орбан спомнувајќи го Сорос како предводник на едната и другата инвазија

Очигледен е планот на уништување на националниот суверенитет и културни богатства, под капа на лажниот еврпеизам заснован со лажни вредности и идеали со кои не напаѓаат нас сите овие години, па и сега во ова време, време на случајната инвазија на мигарнти. Исто таа е јасно како ден дека целта на елитата е да го уништи човекот и се она боженствено во него.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Европа

„Медитеранскиот регион во моментот е загрозен од појава на нестабилност и конфликт на Блискиот исток и различните земји од Северна Африка и меѓу различните етнички, религиозни и исповедни групи. во нови кризи “, рече папата.

Папата се побуни против планот на Трамп: Донесе решение кое нема да излезе на добро

Папата Фрањо предупреди на „неправедни решенија“ за израелско-палестинскиот конфликт,...

Според него, на 26 декември минатата година, членовите на партијата Ѓукановиќ донесоа закон со кој им се овозможува да го национализираат СПЦ имотот доколку не е во можност да приложат документи за сопственост.

Франција му пресуди на Ѓукановиќ: ФИГАРО НАЈАВИ- Мило нема да дочека 30 години на власт

Лесно може да се случи Мило Ѓукановиќ наскоро да испадне од власт заради донесување...

Додик рече дека би било добро да се разговара што е можно поскоро, иако тој не е оптимист дека тие разговори ќе имаат какви било резултати.

Додик му порача на Изетбеговиќ: Ќе мора да ме трпи, го повикувам да разговараме(ВИДЕО)

Членот на претседателството на БиХ, Милорад Додик, го повика водачот на Демократската...

Мерењата преземени над исландскиот Рејкјавик покажаа најниска температура во стратосферата во последните 40 години - дури и до -96 степени.

ЕВЕ ЗОШТО ИМАВМЕ БЛАГА ЗИМА: Чудни работи се случуваат(ВИДЕО)

На почетокот на јануари годинава, направени се мерења во средишните слоеви на стратосферата...