Заедничкиот кандидат за претседател на ромите, турците, србите, албаницте  и македонците Стево Пендаровски уште еднаш повтори дека тој е следен

Објавил: Македонка Димкин | 8 март, 2019 12:54

Пендаровски: Ме следат ама не се папараци, рецидиви се, служби се од странство!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Заедничкиот кандидат за претседател на ромите, турците, србите, албаницте  и македонците Стево Пендаровски уште еднаш повтори дека тој е следен. Во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека постојано физички го следат и го фотографираат, а на крајот тие фотографии дека завршувале на социјалните мрежи на непознати профили. 

»Ова досега не се случило вели понатаму Пендаровски, сме имале ние следење на телфонски разговори од времето на „режимот„ (мисли на времето кога на чело на владата на Република Македонија беше Никола Ггруевски) но вакво физичко следење не сме имале.«

Стево Пендаровски во анкетниот лист за лично богатство пријавил дека има автомобил југо 55. Но во јавноста се појавиа фотографии од многу полуксуезн автомобил од марката „рено меган седан„ при што Пендаровски наместо да обасјни зошто не ја кажал вистината , почна да ја шри веста дека е следен од страснки служби на опозицијата, божем тој ги знае кои се тие служби па побрза да каже дека биле од опозицијата. Но јавноста не му верува, при што се појавија и првите карикатури со неговиот Југо и жолтите комбиња. © илустрацијиата е позајмена од КАРИКИРА СЕДО

Стево Пендаровски беше избран за кандидат за претседател пред седум дена, во интервјуто на ТВ21 тој вели: Последниве дестина денови во најмалку три наврати се објавени мои фотографии на социјалните мреќи од непознати профили., како јас се движам низ градот на различни позиции.

Водителот на ТВ21, дали станува збор за папараци или?

Пендаровски продолжува, не не станува збор за папараци, ако би биле папараци подоцна тие слики би биле објавени, вели понатаму доведувајќи ја јавноста во една недвоумица, за што всушност зборува Пендарвоски?

Не биле папараци бидејќи тие ќе биле подоцна објавени ако биле папараци? А „папараците„ имаат ли име и презиме? Кои се тие луѓе кои објавувале слики од јавната личност Стево пендарвоски, нели е нормално јавна личност да биде следена?

Не е дозволено следење на „кандидат за претседател„, тоа е влегување на интима во приватната свера од живот, изјави Пендаровски но истиот не покажа слики ниту објасни каде тоа приватно бил следен, имајќи во предвид дека рестораните сепак се јавно место, улиците исто?

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Прочка е пред почеток на Велигденскиот пост. Црквата го поставила како силен потсетник на духовниот карактер на постот.

Денес е Прочка: верниците денеска на големиот празник, забораваат на кавгите и проблемите

„Прости ми, да ти простам“ со овие зборови верниците денеска, на големиот празник,...

Новата политичка партија „Интерга“ ќе дејствува самостојно, независно од сите, сами ќе го градат нивниот пат, не оставјќи го СДСМ на власт, ниту па имаат намера да го вратат ВМРО.

Новата партија ИНТЕГРА, има намера да го симне СДСМ и нема намера да го врати ВМРО-ДПМНЕ!

Денеска  пред македонската јавност беше промовирана програмската платформа и лидерскиот...

Музиката ја потпишуваат Роберт Билбилов, Лазар Цветковски и Дарко Димитров. Текстот е на Коста Петров и неговата сопруга Сања Поповска, а во спотот се појавува и нивната ќерка Бела.

Тодевска ја претстави песната за Евровизија „Proud“ (Горда) заедно со ќерката и сестрата во спотот

Тамара Тодевска ја објави песната со која ќе нè претставува на Евровизија. Во Тел Авив,...