Претседателот на државата Стево Пендаровски на 22 декември ќе го одржи своето годишно обраќање пред пратениците во Собранието на Република Македонија.

Објавил: admin@magazin | 13 декември, 2022 10:58

Пендаровски на 22 декември ќе се обрати во Парламентот

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Пендаровски на 22 декември ќе се обрати во Парламентот!

Претседателот на државата Стево Пендаровски на 22 декември ќе го одржи своето годишно обраќање пред пратениците во Собранието на Република Македонија.

Како што е објавено на веб-страницата на Собранието, обраќањето на претседателот на државата Пендаровски на 96. седница закажана за 11:00 часот.

Претседателот на државата традиционално секоја година одржува говор пред пратениците пред крајот на календарската година во кое изнесува свои ставови во врска со актуелните случувања во земјата и светот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести