Стево Пендаровски открива дека ја сака музиката но вели дека тој е повеќе медитерански тип

Објавил: Катерина Крстиќ | 15 април, 2019 10:42

Пендаровски: Откако влегов во политиката станав поубав за девојките

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Во вчерашната емисија Еден на Еден, гости беа кандидатите за претседател, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски. Емисијата беше  прилично интересна бидејќи и професорката и Пендаровски открија интересни нешта за себе кои не и се познати на јавноста.

Професорката Силјановска играше рокенрол со водителот на емисијата, таа се опиша себеси како љубител на музиката и како поранешна диско кралица. Таа откри дека во младоста имала момче чии другари велеле дека таа не е за него, но откако виделе како таа танцува веднаш и се кренал угледот. Професорката Силјановска откри дека омилени места за излегување и биле Турист, Бристол,Мусандра, каде била “главна на подиумот”.

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски открива дека откако станал политичар, станал и популарен кај девојките

И Стево Пендаровски открива дека ја сака музиката но вели дека тој е повеќе медитерански тип и му се допаѓаат песни во стилот на покојниот Оливер Драгоевич.

Најголем впечаток на гледачите секако остави одговорот на Пендаровски каде наведува дека поради политиката станал популарен кај девојките. На прашањето дали во младоста Пендаровски важел за фраер по кого “трчале девојките”, тој одговори дека откако влегол во политиката буквално се се сменило.

Откако почнав да се занимавам со политика, станав попопуларен кај девојките . Тоа сакам да им кажам на момчињата, ако сакате да бидете популарни, почнете да се занимавате со политика. Во 1996 година првпат се по јавив на државната телевизија, тогаш и немаше многу приватни,пред повеќе од 20 години. Тоа беа почетоците кога влегував во политичкиот живот, тогаш преку ноќ станав поубав– одговори Пендаровски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија...

Како што откриваат од „НАСА“, постои снимка од бурното слетување кое Армстронг и екипата го имале на Месечината, направена од камерата прикачена на прозорецот на Олдрин, но таа не прикажува што точно видел Армстронг од неговото пилотско седиште.

НАСА ОТКРИВА: Еве како изгледало слетувањето на Месечината

Направена е одлична симулација по повод 50-годишнината од историското слетување на...

Заедно со договор со нејзините деца, таа одлучи да ја изнајми вилата по цена од 8.000 илјади евра месечно.

ЕКСКЛУЗИВНО: Гордана Шаулиќ се сели од вилата на Дедиње, ја издава на АМБАСАДА ЗА 8 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО!

Вдовицата на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ вилата...

Дијана Ѓоковиќ, во интервјуто раскажува за тешкиот пат кој го поминале за Ѓоковиќ да биде ова што е денес. Како мајка, секогаш била посветена на семејството, па во интервјуто потенцираше дека целиот живот буквално го посветила на децата.

Искрена исповед на мајката на Ѓоковиќ: Работев по 16 часа, правев палачинки и работев на шанк за тој да успее во кариерата

Мајката на светскиот шампион во тенис Новак Ѓоковиќ, во интервју за хрватскиот весник...