Пендиков им се подсмеваше на нобинарите

Објавил: Македонка Димкин | 1 јуни, 2023 0:03

Пендиков дојде на суд, но судењето се одложи

Фото/Текст извор: ©магазин

СЕ ОДЛОЖИ СУДЕЊЕТО ЗА СЛУЧАЈОТ ПЕНДИКОВ

Адвокатот на Илија Спасески, наводниот напаѓач на Христијан Пендиков во Охрид, по денешното рочиште во изјава за медиумите рече дека обвинението било поднесено со брзање под политички притисок. Следното рочиште кога и самиот Пендиков треба да даде исказ е закажано за 12 јули.

Адвокатот Димитар Цобоски ги немал, како што рече, сите докази на разгледување, ва додаде и дека во меѓувреме имало измени во извештајот од медицинското вештачење.

– Имало страшно брзање да се поднесе обвинение. Иако и тогаш можеле да се обидат да направат прочистување на снимката, но не успеале, сепак поднеле обвинение и сега дополнително предлагаат докази. Тоа не може така, наведе Цобоски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Симецка денеска изјави дека се уште гледа можност за формирање на владејачка коалиција и додаде дека третопласираната партија ХЛАС ќе биде одлучувачки фактор за формирање на новата словачка Влада, пренесуваат британските медиуми.

Фицо ќе ја прекине воената помош: Словачка има поголеми проблеми од Украина

Роберт Фицо, чија партија СМЕР-ССД победи на парламентарните избори во Словачка, денеска...

Според Камбовски, за донесување на новиот закон за аменстија неопходна е детална анализа која во моментов остсуствува. Вели потребни се аргументи дека пренатрупаноста е главен мотив за ослободување затвореници.

Работната група до крајот на месецов ќе подготви нов Кривичен законик- се враќа делото „злоупотреба на службената положба при јавни набавки“

Работната група која го подготвува новиот Кривичен законик нема да дозволи неказнивост...

Она што го има таму се луѓе кои направија многу штета за која следува многу години одговорност за сето она што им го донесоа на Македонија и на народот

По изборите ќе има многу години одговорност и за старото и за новото раководство на СДСМ, најавува Мицкоски

По поразот на изборите ќе има многу години одговорност и за старото и за новото раководство...