Текстот за неа го напиша Игор Џамбазов, додека музиката и аранжманот се на Слободан Стојанов.

Објавил: Катерина Крстиќ | 23 септември, 2020 13:15

Пепа Димитрова ги израдува фановите со нова песна- “Студени очи” е апсолутен хит!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Младата македонска поп пејачка Пепа Димитова ги израдува своите фанови со нова песна која ја изведе на годинешниот Макфест. Пепа Димитрова го претстави видео записот за својата најнова песна “Студени очи”чиј комплетен автор на спотот е Александар Пауновски.

Фотографијата ја потпишува 2 С Студио.

Фотографијата ја потпишува 2 С Студио.

Фотографијата ја потпишува 2 С Студио. Снимeн е на повеќе интересни локации низ Македонија, а за истиот е користен и олдтајмер, Бјуик од 1952 година кој е дел од приватната колекција на колекционер од Битола.

Песната “Студени очи”, Пепа Димитрова ја изведе на годинешниот Макфест.

Текстот за неа го напиша Игор Џамбазов, додека музиката и аранжманот се на Слободан Стојанов.

Инаку Пепа Димитрова за прв пат на музичката сцена се појавува на „Охрид фест“, во 2014 година каде и беше победник на поп вечерта.

Во продолжение слушнете ја најновата песна на Пепа Димитрова која веќе е апсолутен хит на радио станиците.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

- Селата се наоѓаат во зоната за одржливо користење, која е внимателно предложена со цел да овозможи непречено функционирање на луѓето во населените места на целата територија на паркот.

Нашата држава ќе добие прв Национален парк од прогласувањето на независноста

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини на денешната прес–конференција...

„Ред е да се соочиме и да расчистиме, да го видиме на дело тоа толку многу најавувано наводно мнозинство од опозицијата кое наводно ќе ја падне оваа Влада. Ова е моментот кога ќе им покажеме на граѓаните колку има вистина во зборовите на опозицијата.

Заев Собранието ѝ изгласа доверба на Владата

Собранието на Република Македонија вчера изгласа доверба за Владата со мнозинство...

Честитајќи им на „ренџерите“ на новите реновирани простории министерката изрази задоволство што добиваат подобри услови за работа и што тоа значи нов чекор во подобрувањето на стандардите во Армијата.

Армиските ренџери добија нови реновирани простории

Министерката Радмила Шекеринска денес во касарната „Илинден“ го посети реновираното...

Зоран Заев мора да знае дека по промената на власта ќе има детална истрага каде, како и за што биле трошени парите на граѓаните, кои треба да се враќаат во следните 10, 15 или 20 години.

Заев најавува ново задолжување од 700 милиони евра, јавниот долг ќе надмине 7 милијарди

Владата најавува ново задолжување преку еврообврзница од 700 милиони евра. Овие пари...