Познатиот македонски кошаркар со порака до градоначалникот на Град Скопје

Објавил: Мирко Бачиќ | 9 август, 2018 6:31

Перо Антиќ до Шилегов: “Ќе прскаш против комарци или да ти доставам сметка за Аутан?!”

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

“Дали треба на градоначалникот Петре Шилегов да му ги доставиме сметките за Аутан и сличните препарати или да го замолиме да испрска против комарци? Па имај милост! Вака не ме јаделе комарци со сигурност тврдам 36 години.”

На ваков начин познатиот македонски кошаркар Перо Антиќ на својот Фејсбук профил се обраќа лично до градоначалникот на Скопје Петре Шилегов.


Сакајќи да го избере најдоброто средство за прскање против комарци Шилегов го промаши летото. Веќе е средина на август а Град Скопје најави дека утре ќе прска дури вторпат.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Денеска во Росоман со претставници на бизнис секторот и со вработените во повеќе фирми разговаравме за справувањето со последиците од економската криза предизвикана од коронавирусот!

Филипче му измери температура на Заев: Имам температура 36,5

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче денеска беа во...

На фотографијата се гледа дека Мисајловски и останатите на средбата не ги почитуваат мерките за физичко дистанцирање, ниту пак носат заштитни маски.

(Фото) Мисајловски и Тони Михајловски без маски во кафуле во Куманово

Носителот на листа во ИЕ 2 на ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски, со кандидатот за пратеник...

Тука луѓево плачат за пет шест капки повеќе кислород и те гледаат на начин на кој стануваш ПОЧОВЕК!!
Да да борбата тука е за воздух!
Умирањето тука не е процес!

Доктор од Инфективна: Тука луѓево плачат за пет шест капки повеќе кислород!

Гоце Марков е медицинско лице од внатрешноста на Македонија, а на својот Фејсбук профил...

ќе остане запишано дека на 15 јули НАРОДОТ што тагува кога ВЛАСТОДРЖЦИТЕ слават се побунил и го урнал режимот на Заев Први Преспански, додава Силјановска-Давкова.

Силјановска-Давкова: Македонска Преспанска трагедија

Професорката Гордана Силјановска Давкова по повод две годишнината од Договорот од...