Тротинетот го паркирал покрај Тутунска банка и од таму се упатил кон топлата луѓе во центарот на Скопје.

Објавил: Сара Фемина | 15 април, 2019 17:38

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ на вчерашниот митинг од СДСМ стигнал со тротинет ?

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Освен Стево Пендаровски кој беше на мета на твитерџиите, овој пат се најде и градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов.

На социјалните мрежи освен кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на мета со коментари се најде и градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов.

Имено, како што пишуваат твитерџиите тој наводно вчера на централниот митинг на СДСМ, кој се одржа во Скопје, бил дојден со тротинет.

Вчера попладнето, бев излезен во град со двајца мои другари и го видов градоначалникот на град Скопје како го паркира својот тротинет пред NLB, Тутунска банка. Интересен човек.

Тротинетот го паркирал покрај NLB Тутунска банка и од таму се упатил кон топлата луѓе во центарот на Скопје.

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на социјалните мрежи секојдневно објавува фотографии како се вози на електричниот тротинет, се со цел да ги мотивира жителите во Скопје, дека се може кога се сака.

За разноразните хејтери (кои, кога ќе размислам, всушност, се мразат самите себеси), повторно од работа накај дома …И да, денеска, преку 65 километри. На состаноци, средби. Се може кога се сака.

Сакајте го Скопје, напиша Шилегов.

Исто така пред неколку денови по грешка по снимањето на ТВ дулеот пред ТВ Сител консензуалниот кандидат на СДСМ во еуфорија си ја згрешил колата.

Tвитерџиите објавуваат дека по завршувањето на снимањето на ТВ дуелот, претседателскиот кандидат на СДСМ, го згрешил автомобилот, па наместо во неговиот, влегол во тој на Силјановска Давкова?!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија...

Како што откриваат од „НАСА“, постои снимка од бурното слетување кое Армстронг и екипата го имале на Месечината, направена од камерата прикачена на прозорецот на Олдрин, но таа не прикажува што точно видел Армстронг од неговото пилотско седиште.

НАСА ОТКРИВА: Еве како изгледало слетувањето на Месечината

Направена е одлична симулација по повод 50-годишнината од историското слетување на...

Заедно со договор со нејзините деца, таа одлучи да ја изнајми вилата по цена од 8.000 илјади евра месечно.

ЕКСКЛУЗИВНО: Гордана Шаулиќ се сели од вилата на Дедиње, ја издава на АМБАСАДА ЗА 8 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО!

Вдовицата на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ вилата...

Дијана Ѓоковиќ, во интервјуто раскажува за тешкиот пат кој го поминале за Ѓоковиќ да биде ова што е денес. Како мајка, секогаш била посветена на семејството, па во интервјуто потенцираше дека целиот живот буквално го посветила на децата.

Искрена исповед на мајката на Ѓоковиќ: Работев по 16 часа, правев палачинки и работев на шанк за тој да успее во кариерата

Мајката на светскиот шампион во тенис Новак Ѓоковиќ, во интервју за хрватскиот весник...